Hollanda’da İş Kurmak ve Çalışma İzni Almak: Payrolling Hizmeti

Bordrolama, yurtdışında iş kurmak isteyenlere kolaylık sağlayan bir hizmettir. Payrolling, iş süreçlerini hızlandırır, vergi avantajları sunar ve Hollanda'ya yerleşmeyi kolaylaştırır. Olmadık Ofis ile daha fazla bilgi için videoyu izleyin.

Hollanda’da iş kurmak veya çalışma izni almak isteyen girişimciler ve çalışanlar için önemli bir konuyu ele alacağız: payrolling veya bordrolama. Bu konuyla ilgili deneyimli bir isim olan Olmadık Ofis‘ten Yavuz Selim Yaşar ile bir araya geldik ve bu hizmetin nasıl işlediği ve avantajlarını öğrendik.

Payrolling / Bordrolama Nedir?

Bordrolama, firmaların yurt dışında personel istihdam etmek için dış kaynak kullanımı yolunu tercih ettikleri bir hizmettir. Özellikle girişimciler için, yurtdışında yeni bir iş kurmak ve personel yönetimi konusunda karşılaşabilecekleri zorlukları aşmak oldukça zor olabilir. İşte tam da bu noktada bordrolama devreye giriyor. Bu hizmet, firmalara personel istihdamı ve idari işlemleri kolaylaştırma olanağı sunuyor.

Bir örnek üzerinden açıklamak gerekirse; varsayalım ki bir girişimcisiniz ve Hollanda’da yeni bir iş kurmak istiyorsunuz. Ancak bu süreç karmaşık ve uzun bir süreç olabilir. İşte burada payrolling devreye girer. Olmadık Ofis Payrolling hizmeti sağlayıcı bir şirket, sizin için bu süreci hızlandırıp ve kolaylaştırır. İş akdinden vergi işlemlerine kadar birçok detayı firma sizin için yönetir.

Payrolling / Bordrolama’nın Avantajları

Payrolling aynı zamanda çalışanlar için de avantajlar sunar. Hollanda’da çalışanlar, %30 vergi muafiyeti gibi avantajlardan yararlanabilirler. Ayrıca, vize işlemleri ve aile üyelerinin de izin alması gibi konularda da destek sağlanır. Bu sayede, çalışanlar ve aileleri Hollanda’ya yerleşirken karşılaşabilecekleri zorluklar minimize edilir.

Payrolling hizmeti, başvurudan vize alımına kadar süreci kapsar ve genellikle bir ay ile üç ay arasında tamamlanır. Bu süreç tamamen payrolling sağlayıcısı tarafından yönetilir, böylece girişimciler ve çalışanlar işlerini büyütmek ve Hollanda’da kolayca yerleşmek için daha fazla zaman harcayabilirler.

Sonuç olarak, Hollanda’da iş kurmak veya çalışma izni almak isteyen herkes için payrolling hizmeti büyük bir kolaylık ve avantaj sağlayabilir. İşte bu nedenle, girişimcilerin ve çalışanların bu konuda doğru destekle hareket etmeleri önemlidir.

Daha fazla bilgi için Olmadık Ofis ekibi ile yaptğımız videoyu izleyebilirsiniz;