Alternatif SuperApp, Türkiye’nin en büyük kitle fonlama kampanyasını tamamladı

Markaların dijital cüzdanını ve kampanyalarını tek bir uygulamada birleştiren bir pazar yeri olan Alternatif SuperApp, en büyük kitle fonlama kampanyasını tamamladı.
Alternatif SuperApp, Türkiye'nin en büyük kitle fonlama kampanyasını tamamladı

Birçok özelliğiyle işletmeleri birer Fintech’e çevirirken onlarca markanın dijital cüzdanını ve kampanyalarını tek bir uygulamada birleştiren bir pazar yeri olan Alternatif SuperApp, Türkiye’nin en büyük kitle fonlama kampanyasını tamamladı.

Türkiye’nin en büyük fonlama kampanyasında Macellan ürünü Alternatif SuperApp 1413 yatırımcı tarafından 17 milyon TL‘den fazla fonlandı.

Birçok markanın dijital cüzdanını tek uygulamada sunan Alternatif SuperApp, Eylül 2022 tarihinde 5 milyon dolarlık yatırım turuna çıktığını duyurmuştu. 2021’de lansmanı yapılan Macellan’ın en yeni ürünü, 15 Eylül’de başlayan Türkiye’nin en büyük kitle fonlama turunda, 3 iş günü gibi kısa bir sürede 3 milyon TL‘den fazla yatırım topladı.

Alternatif SuperApp, 2023 sonunda 250’ye yakın markayla pazar yerini güçlendirmeyi hedefliyor

2023 sonunda 250‘ye yakın markayla pazar yeri konumunu güçlendirmeyi ve 5 yılda 12 ülkeye açılmayı planlayan dijital cüzdan çözümü, yenilikçi bir yatırım modeli ile farklı yatırımcı kategorilerini buluşturarak girişim sermaye fonları, melek, nitelikli, kurumsal ve küçük yatırımcıların aynı anda yatırım yapabilmesine olanak tanıyor.

Macellan’ın dijital cüzdan çözümü Alternatif SuperApp için girişim kitle fonlama platformu Fonangels üzerinden 15 Eylül’de başlattığı kitle fonlama kampanyası, 6 Kasım’da 16,7 milyon TL toplam yatırımla tamamlandı. Böylece kampanya, Türkiye’nin en büyük kitle fonlama kampanyası unvanını kazandı.

Hem paya dayalı kitle fonlama hem girişim sermayesi fonu, birlikte kullanıldığı ilk yatırım turu olma özelliğini de taşıyor. Yatırım sürecinde, kitle fonlama sonrası Qinvest Portföy Yönetimi liderliğinde kurulan Macellan İleri Teknoloji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu aracılığıyla nitelikli yatırımcıların da Alternatif SuperApp'e yatırım yapabilmesi amaçlanıyor.

Geliştirilen uygulama, işletmelere özel dijital cüzdan altyapısı sunduğuna ve son kullanıcılar için tüm dijital cüzdanları tek bir uygulamada toplama avantajı sağladığına dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz yıl Macellan’ın başarı hikayesine dair videosuna Youtube kanalımızda yer vermiştik. Macellan’ın en yeni ürünü Alternatif SuperApp’in de büyük bir ses getireceğine inanıyoruz. 🙂