DialogTab: E-ticaret kanallarını tek çatıda toplayan satış platformu

DialogTab, potansiyel müşteriler, satış uzmanları ve diğer çalışanlarıyla etkili bir şekilde çalışmak ve iletişim kurmak isteyen her şirket için çok kanallı sohbet sayesinde, tüm iletişim kanallarını tek platformda topluyor.
DialogTab: E-ticaret kanallarını tek çatıda toplayan satış platformu

DialogTab, sipariş süreçlerini otomatikleştiren veya müşterileri sohbet yoluyla bir ürüne yönlendirebilen bir satış platformudur.

Önder Barış Aşık tarafından kurulan DialogTab ile müşteri adını sepet oluşturma, Whatsapp Business üzerinden ödeme alma, ürün arama ve kullanıcıyla ürün paylaşma, link ve resimden ürün tanıma, WhatsApp, Instagram, Messenger, Live Chat gibi tüm sohbet platformlarını DialogTab’da tek bir ekranda görüntüleme ve WhatsApp’ı birden fazla kişinin aynı anda kullanması gibi özellikler sağlıyor.

Satış platformuna sadece birkaç saniye içinde üye olunuyor. Deneme sürümünün tamamlanmasının ardından en uygun paket seçiliyor. WhatsApp Business API, WhatsApp Web, Messenger veya Live Chat kanallarından biri seçilerek platforma bağlanıyor. Kullanıcının isteğine bağlı olarak sadece biri veya hepsi bağlanıyor. Ardından satışçılara erişim verilerek sipariş almaya başlanıyor.

DialogTab Özellikleri

Platformda ürünü doğrudan sohbet üzerinden paylaşma ve satış hedefleri koyarak bunları takip etme imkanı sağlıyor. Ayrıca, sepetinde ürün bulunan müşteriler ile ilgilenme fırsatı da tanıyor. Tamamlayıcı ürünler sunarak yeniden satış yapılıyor.

DialogTab Özellikleri

Müşterinin WhatsApp’tan ürün satın almasına ve tüm süreci en sevdiği platformda tamamlamasına da olanak sağlıyor. Yeni ürünler satmak için WhatsApp aracılığıyla müşterilerle bağlantıda kalınıyor. Platformu kullanan işletmeler, satış elemanının performansını gerçek zamanlı olarak takip edebiliyor. Grafikleri istediği gibi filtreliyor ve analiz ediyor. Ayrıca, toplam satışları takip etme, kanallardan elde edilen toplam geliri takip etme, uzmanlara göre dönüşüm oranını takip etme ve Google Analytics ile performans takibi yapma fırsatları sağlıyor.

Uzmanlar, sohbet sayfasından çıkmadan web sitesindeki ürünler arasında arama yaparak kartlar halinde ürünleri paylaşabiliyor. Satış uzmanları tarafından müşterilere kaç ürün gönderildiği DialogTab üzerinden kolayca analiz edebiliyor. Müşteriler tarafından uzmanlara gönderilen ürünler linklerinden tanımlanabiliyor. Bu, uzmanın sayfalar arasında kaybolmadan ürün ayrıntılarını görmesini sağlıyor. Hangi satışçının kaç ürün sattığı ve hacmin ne olduğu da kolayca analiz ediliyor.

DialogTab Ücretlendirmesi

Platformda üç adet paket bulunuyor.

Aylık 19 dolarlık Start paketinde, 1 Kanal, e-posta destek ve 3 Ay Saklama bulunuyor. Aylık 29 dolar olan Grow paketinde ise Start paketindeki özellikler ve 3 Kanal, WhatsApp Business API – 49$/ay, Gruplar & Etiketler, ürün arama ve 6 Ay Saklama özellikleri bulunuyor.

Aylık 39 dolar olan Scale paketinde ise, Grow’daki bütün özellikler ve tüm e-ticaret özellikleri, API, telefon desteği ve 12 Ay Saklama bulunuyor.