Fiyat Teklifi Hazırlama Programı ve Özellikleri

Fiyat teklifi hazırlama programı, ürün ya da hizmet pazarlayan firmalar için zor bir süreç olabiliyor.. Fiyat teklifi hazırlama yazılımı ile ilgili merak edilenlere bu yazımızda değiniyoruz.

Fiyat teklifi hazırlamak ürün ya da hizmet pazarlayan firmalar için zor bir süreç gibi gözükebilir. Hatta çoğu zaman kafa karışıklığına bile neden olabilir. Çünkü yapılacak en küçük bir hata bile şirketin kâr ve zarar mekanizması ile oynayabilir. Bu sebeple kişi ya da firmaların rahat bir şekilde teklif hazırlayabilmesi adına fiyat teklif hazırlama yazılımı ve bununla beraber fiyat teklifi hazırlama programı yapılmıştır. 

Fiyat teklifi hazırlama programı ve fiyat teklif hazırlama yazılımı teklifi rahat, sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde hazırlama üzerine kurulu bir teklif hazırlama yazılımı olmaktadır. Bu sayede çok uğraşmadan gerekli yerleri doldurarak bu fiyat teklif hazırlama yazılımı ve fiyat teklif hazırlama programı yararlanmak mümkündür. 

Fiyat teklifi hazırlama programı ve fiyat teklif hazırlama yazılımı müşterilerinize kendi sunduğunuz ürün, hizmetlerin miktar, fiyat, adet, teslim, stok, tarih, ödeme şekli, vergi vb. bilgileri girerek kolaylıkla teklifinizi hazırlamanıza yardımcı olur. Fiyat teklifi hazırlama programı sayesinde ayrıca firmanız ile daha önce yapmış olduğunuz işleri, referanslarınızı da gösterebilirsiniz. Bu sayede fiyat teklifi hazırlama programı ile teklif sunduğunuz kişilerde daha iyi bir izlenim uyandırabilirsiniz. 

Fiyat teklif hazırlama yazılımı ile tüm saydığımız bilgilere tek bir tuşla ulaşmanız mümkündür. Bu şekilde hali hazırda kayıtlı olan teklifinizi yine tek bir tuşla müşterilerinize rahatlıkla iletebilirsiniz. Fiyat teklifi hazırlama programı en büyük kolaylıklarından ve artılarından bir tanesi de zaten bu bilgilere en hızlı şekilde ulaşabilmektir. Ayrıca bu tekliflerinizi raporlama yapabilir ve bu raporları Excel dokümanına alabilir, elinizde veri olarak da saklayabilirsiniz. 

Fiyat Teklifi Hazırlama Programı Avantajları Nelerdir?

Fiyat teklif hazırlama yazılımı sizlerin fiyat tekliflerinizi daha rahat bir şekilde hazırlayabilmeniz adına oldukça faydalıdır. Bu yazılımlar sadece tek bir tuşla her bir veriyi görmenize yardımcı olur. Fiyat teklif hazırlama yazılımı ve dolayısıyla programının sizler için çok büyük avantajları vardır. Bunlardan en önemlisi teklif hazırlarken sizlere kazandırdığı zamandır. Ayrıca müşterileriniz arasındaki kopukluğu önlemenin de en güzel yollarından bir tanesidir. 

Fiyat teklifi hazırlama programı ile zamanında, kusursuz bir şekilde formunuzu hazırlamanız ayrıca imaj açısından da size artı puan kazandıracaktır. Fiyat teklif hazırlama yazılımı sayesinde ortaya çıkarılan program şirketinizin belirli standartlara kavuşmasına da olanak sağlar. Hem satışınızda hem de performansınızda gelişime katkı verir. Ayrıca şirket içerisinde iki ayrı kişiye ihtiyaç bırakmadan kolay bir şekilde teklif hazırlamaya olanak sağlar. 

Bu program sayesinde 3 adımda rahatlıkla teklifinizi hazırlayabilirsiniz. Ayrıca program sizlere sadece Türk lirasında değil farklı döviz kurları üzerinden de teklif hazırlamanıza olanak sağlar. Program sizlere farklı faaliyet alanlarına göre teklif şablonuz hazırlamanıza ve yazdırmanıza yardımcı olur. Eğer birden fazla şirket söz konusu ise farklı logolarda teklif çıktısı alabilirsiniz. Fiyat teklifi hazırlama programı teklifi direkt olarak sistemden PDF formatında mail atmanıza olanak sağlar. Henüz sonuçlanmayan teklifler var ise "Açık Teklifler" bölümünde sizin için listeler. Sonuçlanan tekliflerde ise Başarılı ya da Başarısız şeklinde işaretleme yapar. Eğer teklif olumsuz değerlendirilmiş ise neden olumsuz değerlendirildiği de yine kayıtlara düşer. 

Fiyat Teklifi Hazırlama Programı Ek Özellikler

Tüm bu saydığımız özelliklerin yanı sıra fiyat teklif hazırlama yazılımı sizlere bazı ek faydalar da sunar. Örneğin bunlardan bir tanesi ajanda ve hatırlatma modülü olarak geçer. Bu sistem size mail, telefon, SMS gibi hatırlatmalarda bulunur. Bir diğer ek özelliği de mevcut ya da potansiyel müşterilerle ilgili bilgileri kaydetmesidir. Ürün ve hizmet yönetimi ile teklif ve siparişlerinizde satış, kârlılık ölçümleyebilirsiniz. Teklif işlemlerini standartlaştırmak için teklif sihirbazını kullanmanıza olanak sağlar. Şablon yönetimi ile farklı faaliyet alanlarında farklı hizmet gruplarına farklı teklif şablonları hazırlamanıza yardımcı olur. Fiyat teklifi hazırlama programı doküman ve evrak arşivi tutar. 

Sisteminizde Word, PDF, JPEG, Excel gibi formatlarda tekliflerinizi yedekleyebilir. Fiyat teklif hazırlama yazılımı ayrıca çalışanları şube ve departmana göre tanımlayarak gelişmiş yetkilendirme yapmanızı sağlar. Bu sayede kimin ekranlara ulaşabileceğinizi seçmenize olanak sunar. 

Görüldüğü gibi fiyat teklif hazırlama yazılımı ve fiyat teklifi hazırlama programı siz ve firmanız için teklif hazırlama adına pek çok adımı kolay hale getiriyor.