Focused Pupa: Odaklanarak Kazandıran Deneyim Platformu

Focused Pupa, telefondan uzakta geçirilen vakti sosyal fayda tokeni olan PupaCoin'e dönüştürüyor ve biriktirilen PupaCoin'ler ile sosyal sorumluluk projelerine ücretsiz bağış yapılmasını sağlıyor.
Focused Pupa: Odaklanarak Kazandıran Deneyim Platformu

Mehmet Aydın, Hakan Ak, Kemal Serkan Yıldırım ve Serdar Yılmaz tarafından kurulan Focused Pupa, kullanıcılarının telefon kullanım alışkanlıklarını olumlu yönde değiştirmelerine ve daha verimli vakit geçirmelerine yardımcı olan bir odaklanma uygulaması sunuyor. Uygulamanın işleyişi kullanıcıları motive edici faktörler üzerine inşa ediliyor ve bunların başında PupaCoin geliyor.

PupaCoin, odaklanma seanslarını başarıyla tamamlayan kullanıcılara verilen ve girişimin işbirliği yaptığı sosyal fayda sağlayan sivil toplum kuruluşlarının (dernek, vakıf, stk vs) projelerine ücretsiz olarak bağış yapmalarını sağlayan bir sosyal fayda token yerine geçiyor.

Sadece dokuz ay içerisinde 340.000‘den fazla indirilen ve her ay artan kullanıcı sayısı ile girişim dış pazarlarda pozisyon almayı hedefliyor. Focused Pupa ile Türkiye’de elde edilmiş olan tecrübeyi, ürünü yurt dışına açarak globalde de başarılı ve rakipleri ile mücadele edebilen bir mobil uygulama girişimi olması amaçlanıyor.

Girişimin sağladığı özellikler şu şekilde:

  • Normal ve Derin Odaklanma & Kronometre
  • Başarı Rozetleri, Level Atlama, Zirvedekiler Sayfası
  • Arkadaşlık, Mesajlaşma Modülleri ve Seans Bildirimi, Arkadaş Arama
  • Lokasyona ve Seviyeye Uygun Detaylı Ödül Tanımlayabilme
  • Arkadaş Davet, Sürpriz Kutusu, Video İzle, Soru ve Anket Cevapla, Kendini Test Et
  • Detaylı Seans Raporları
  • Kişiselleştirilmiş push mesajlar

Ücretsiz bir uygulama sağlayan Focused Pupa, ücretsiz internet paketleri, sınav hazırlık kaynakları, Steam kredileri, sinema biletleri, Netflix üyeliği vb. birçok ödül ile kullanıcılarını motive edip düzenli ve sürekli odaklanma seansı yapmalarına yardımcı oluyor.

Focused Pupa Neler Sağlıyor?

Focused Pupa Neler Sağlıyor?

Odaklanarak kazanmak tekniğine dayanan bu girişim, Pupa Coin kazandıran odaklanma deneyimi sayesinde odaklanmaya ve düzenli ders çalışmaya yardımcı oluyor. Uygulama üzerinden yapılan her odaklanma seansı karşılığında odaklanılan süre kadar Pupa Coin kazanılıyor. Kullanıcılar, kazanılan Pupa Coin’ler ile uygulamanın ödül mağazasında bulunan ödüllerden uygun olanları ücretsiz olarak alabiliyor. Ayrıca yapılan odaklanma seanslarının raporlarını hem ders bazlı hem de zamana göre görüntüleyebiliyor.

Kullanıcılar Pupa Coin kazanmak istedikleri zaman profillerini tamamlama, sürpriz kutusu açma, arkadaş davet etme, video izleme, anket cevaplama ve soru cevaplama gibi etkinliklerle coin’lerini arttırabiliyorlar.

Focused Pupa, Android ve Apple cihazları üzerinden kullanılabiliyor.