LC Waikiki, Metaverse’te ilk giyim mağazasını açtı!

Müşterilerine yeni deneyimler kazandırmak isteyen LC Waikiki, ilk sanal mağazasını Metaverse’te açtı.
lcwaikiki metaverse

LC Waikiki, geçtiğimiz dönemlerde ikonikleşen Maymun simgesini NFT olarak kullanıcılarına sunup, NFT dünyasına adımını atmıştı. Teknolojiye kendini adapte eden marka, bu satışlardan elde edilecek tüm gelirini de TEGV Vakfına bağışlayacağını duyurmuştu.

LC Waikiki, bu sefer de müşterilerinin alışveriş deneyimlerini sanal ortama taşıyarak yeni deneyimler kazandırmak ve eğlenceli anlar sunmak için ilk meta giyim mağazasını açtığını duyurdu.

Çalışmaları tamamlanan Meta Store'u sınırlı sayıda kullanıcıya açan LC Waikiki, kadın, erkek, çocuk ve bebek kategorilerindeki ürünlerini üç boyutlu modellerle müşterilerine tanıtacak. Müşteriler, Meta Store üzerinden satın aldıkları ürünleri adreslerine teslim alabilecekler.

Peki müşterileri Meta Store içerisinde neler bekliyor?

Meta Store müşterilerini birbirinden eğlenceli deneyimlerle buluşturuyor. Masal Diyarı, Waikiki Sahili, Anime gibi birbirinden farklı 5 ayrı okazyon ile karşımıza çıkıyor.

Müşterilerine oyun ve alışveriş deneyimini birleştirerek eğlenceli bir alan sunan Meta Store, platform içerisinde balina ile gezmek, hazine avı temasıyla mağaza içerisinde gizlenmiş indirim kuponlarını toplamak, roller coaster ile heyecanlı bir atmosfere dahil olmak gibi deneyimler sunuyor. 

Ayrıca LC Waikiki, gelirlerini bağışlayacağı maymun NFT'lerini de bu mağaza içerisinde sergiliyor. 

LC Waikiki, Meta Store’da müşterilere keyifli bir dünya hazırlıyor

LC Waikiki Dijital Dönüşüm ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Şerafettin Özer, “Metaverse çalışmalarımızı tamamen içerideki meta ekibimiz liderliğinde yönetmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz. LC Waikiki Meta Store’da müşterilerimize keyifli bir dünya hazırlayarak, eğlenceli bir alışveriş deneyimi sunmaya odaklandık.

Görsel ve işitsel efektleri tam olarak deneyimleyebilmek oyun bilgisayarlarında veya gerekli donanım özelliklerine sahip bilgisayarlarda mümkün oluyor. Bu sebeple şimdilik çok kısıtlı bir kitleye mağazamızı açıyoruz ve kullanıcılardan alacağımız geri bildirimlerle geliştirmelerimize devam edeceğiz.

Meta Store’da 3D formatta yer alan tüm ürünlerimiz tamamen kendi bünyemizdeki dijital ürün tasarımcıları tarafından 3D tasarım programı üzerinde geliştiriliyor. Tekstil ve moda dünyasındaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bir marka olarak, tasarım geliştirme süreçlerimizde üç boyutlu modellemeyi uzun zamandır kullanmamız bu süreçte bize avantaj sağladı. GAN AI ile yapay zeka algoritmalarıyla trendleri analiz ederek desen ve ürün silüeti öneren tasarım çözümleri üretiyor, böylece 3D ürün tasarımcılarımızın hayatlarını kolaylaştırıyoruz” dedi.