Patron PDKS: Yeni nesil personel giriş çıkış takip sistemi

Patron PDKS mobil uygulaması, kart okuyucu, parmak izi veya yüz tanıma gibi cihazlara ihtiyaç olmadan çalışanların giriş çıkış takibini uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor.
Patron PDKS: Yeni nesil personel giriş çıkış takip sistemi

Patron PDKS, personellerin işe giriş ve çıkış saatlerini takip etme sürecini dijitalleştiren bir mobil uygulama hizmeti sunuyor. Mobil uygulamada yapılan tüm işlemler bulut teknolojisi ile sunucuda tutuluyor. Böylece istenilen an, tarayıcıdan panele girip kayıtlar kontrol edilebiliyor veya rapor alınabiliyor.

Giriş ve çıkış işlemleri için “QR okutma” yöntemi veya “kamerasız, konum seçme” yöntemi aktif edilebiliyor. Her iki yöntem de aynı konum ve güvenlik kontrollerini gerçekleştiriyor. Bu sayede şirkete en uygun olan yöntemi kullanılabiliyor.

Patron PDKS ile olayca günlük, haftalık veya aylık puantaj raporları oluşturabiliyor ve PDF veya Excel dosyası olarak indirilebiliyor. Personellere giriş ve çıkış saatlerinden hemen önce QR okutma hatırlatıcı bildirim gönderiliyor. Giriş ve çıkışlarda yöneticilere bildirim gidiyor. Ayrıca, mobil bildirim olarak uygulama üzerinden belirlenen kişiye veya topluca duyuru gönderilebiliyor.

Uygulama aracılığıyla her giriş ve çıkış işleminde cep telefonun konum servislerini (GPS) kullanarak personelin konumda olduğundan emin olunuyor. Konum anlık kontrol ediliyor ve kaydedilmiyor. Personel, cep telefonundan hesabını açtığında o hesap ile telefon sistem üzerinde eşleştiriliyor. Böylece kullanıcılar, birbirlerinin telefonunda hesabını açamıyor, birileri adına giriş – çıkış işlemi yapamıyor.

Sahte konum” (Mock Location) algılayıcı yazılım önlemi ile, sahte konum ile işlem yapmak isteyen kötü niyetli çalışanların işlemleri tespit ediliyor ve şüpheli işlem olarak not ediliyor. Yöneticiler bu denemeleri görüntüleyebiliyor. Ayrıca, ayarlarından mazeret girişi özelliğini aktif hale getiren şirketlerde, geç kalınan veya erken çıkılan işlemlerde mazeret belirtme ekranı görüntüleniyor. Yöneticiler bu mazeretleri kolayca inceleyebiliyor.

Yöneticiler veya İnsan Kaynakları personeli, herhangi bir sebepten giriş veya çıkış yapmayan personel için dilediği tarih ve saatte manuel olarak bir kayıt ekleyebiliyor. Kayıta bir mazeret notu da eklenebiliyor.

Patron PDKS özellikleri

Patron PDKS fiyatlandırması

Patron PDKS’ye yıllık üye olurken kullanıcı veya konum sayısı kadar ödeme yapılıyor. Tüm özellikler ve raporlamalar açık oluyor. Ekstra modül ödemesi bulunmuyor. Örneğin; 10 personel sayısına sahip ve 10 konuma ihtiyacı olan bir şirket, 1 personelin aylık maliyeti 14,10 TL + KDV ve şirketin aylık maliyeti 141,00 TL + KDV‘den yıllık toplam 1692 TL + KDV ödemiş oluyor.