Sanction Scanner, Deloitte Technology Fast 50’de 8. şirket olarak seçildi

Dünyanın önde gelen danışmanlık firmalarından Deloitte, geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini ödüllendirdiği 17. Technology Fast 50 için özel bir törende Sanction Scanner'ı 8. sırada listeledi.
Sanction Scanner, Deloitte Technology Fast 50'de 8. Şirket Olarak Seçildi

Fast50 Programı kapsamında Türkiye’nin en başarılı ve gelecek vadeden teknoloji şirketleri üst düzey performanslarına göre sıralandığı törende Sanction Scanner, teknolojinin müşteri odaklı kullanımıyla öne çıkarak, Türkiye’nin bu alanda en hızlı büyüyen şirketleri arasında 8. sırada listelendi.

Deloitte tarafından açıklanan rakamlara göre şirket, 2019 – 2021 yılları arasında %695 oranında büyüme gerçekleştirdi. Sanction Scanner Kurucu & CEO’su Fatih Coşkun “Bugün, 40’tan fazla ülkede 300’den fazla şirketin mali suçlarla mücadelesinde aktif rol oynuyor ve AML yazılım ürünleri sağlıyoruz. Ürünlerimizde kullandığımız teknolojinin ve şirketimizin inovatif yaklaşımının “Deloitte Technology Fast 50″ listesinde yer alarak desteklenmesi bizi çok gururlandırdı” ifadelerini kullandı.

Sanction Scanner Hakkında

Sanction Scanner Hakkında

Sanction Scanner, Regülasyon Teknolojileri (RegTek) alanında suç gelirlerinin aklanması ve terörün finansmanını önlemeye yönelik yapay zeka destekli çözümler sağlayan bir teknoloji şirketidir. 220’den fazla ülke ve bölgenin 3.000’den fazla yaptırım, izleme listesi ve PEP verisine karşı müşteriler ve işlemler için AML taraması sağlıyor. Aynı zamanda gerçek zamanlı bir işlem izleme çözümü sunuyor.

Bu ürün ile her işlem izlenebiliyor ve hangisinin şüpheli olduğu tespit edilebiliyor. Ayrıca bu verileri anlık olarak analiz ediyor ve kullanıcılarına rapor halinde sunarak 360° risk değerlendirmesi ile hepsi bir arada uyum yaklaşımı sunuyor. Kullanımı kolay vaka yönetimi arayüzleri, hızlı entegrasyon yaklaşımı ve üst düzey müşteri memnuniyeti ilkesiyle müşterilerinin uyum ve risk ihtiyaçlarını destekliyor.

Sanction Scanner, bankaların, para transferi şirketlerinin, sigorta şirketlerinin, kripto borsalarının, yatırım şirketlerinin, Fintech’in, yüksek riskli şirketlerin, oyun ve kumar şirketlerinin, borç verme endüstrisinin Kara Para Aklamayı Önleme uyum süreçlerine de yardımcı oluyor. ironSource, DLL, AirHelp, b.sharpe, Eureko Sigorta, Tafix, Swwl, Papara, Vantage ve Zip gibi 300’den fazla müşterisi bulunuyor.