Spor platformu Sporzy, 4.5 milyon TL yatırım aldı

Sporseverler için sporun sosyal boyutunu sunan bir mobil spor akademisi olan Sporzy, 4.5 milyon TL yatırım aldı.
Spor platformu Sporzy, 4.5 milyon TL yatırım aldı

2019 yılında Anıl Atılgan ve Suat Görgülü‘nün ortaklığında kurulan yerli girişim Sporzy, 2020 yılında Kerem Özman, Kaan Özman ve Cafer Bahar tarafından kurulan genç girişim Sporsal ile birleşmesinin ardından yatırım turuna çıktı.

Doğan Bolak, Sinan Özman, Tayfun Bayazıt, Özgün Bardız ve Gökhan Beydoğan’ın lider yatırımcıları olduğu çekirdek yatırım turunda spor platformu, B4YO Capital‘den 4.5 milyon TL yatırım aldı.

Sporzy, sporu yaşam tarzı haline getirmek isteyen sporseverleri, iş süreçlerini dijitalleştirmek isteyen stüdyolar ve eğitmenlerle çevrimdışı ve çevrimiçi aktiviteler üstünden bir araya getiren bir rezervasyon/ödeme platformu ve SaaS destekli pazaryeri çözümü sunuyor. Sporsal ise, kullanıcı spor etkinlikleri ve spor paylaşımları ile sporun sosyal boyutu üzerine yoğunlaşıyor.

İki yerli girişimin birleşmesi sonucu Sporzy markası altında sosyal medya ile aktif sporun bir araya geldiği ‘Yeni Nesil Spor Platformu’ olma yolundaki ilk adım atılıyor.

Sporzy’nin özellikleri

Kullanıcılar, spor yaparken yaşanılan güzel anıları ve spor hakkında düşünceleri uygulama üzerinden paylaşabiliyor. Sosyal medya özelliği ile arkadaş eklenip sohbet edilebiliyor. Onlarca spor branşından kullanıcıya en uygun eğitmeni ve antrenman bulunuyor ve kullanıcı derslerinin takvimini yönetebiliyor.

Anlaşmalı tesislerden branş, gün ve saat seçilerek rezervasyon yapılabiliyor. Sporseverler, spor branşında toplu etkinliklere ve maçlara kayıt olabiliyor ya da kendi saatine uygun şekilde etkinlik ilanı veriyor. Platform kullanıcıları, maçlarına oyuncu, koşusuna partner ve ‘gymbuddy‘ de bulabiliyor Sporzy’i kullanan herkes, etkinlik oluşturan kullanıcılara ya da uygulamayı izcilik için kullanacak profesyonellere becerilerini göstererek keşfedilme fırsatı da yakalıyor.

Kullanıcılar, yakın zamanda aktif olacak sohbet kısmından ilgilendiği branşla veya takımla ilgili sohbetlere dahil olabilecek ve sağlıklı yaşam hakkında bilgi alabilecek.