Suswise: Firmaları doğru bilgiye hızlıca ulaştıran platform

Suswise, uluslararası yönetim sistemi uygulayan firmaların, ihtiyaç duyduğu doğru teknik bilgiye hızlıca ulaşmasını sağlayan bir platformdur.
Suswise: Firmaları doğru bilgiye hızlıca ulaştıran platform

Suswise, firmalar ve profesyoneller arasında güvenli bir platform oluşturarak firmaların tüm denetim süreçlerini kolaylıkla yönetebilmesini sağlıyor.

Uluslararası yönetim sistemlerinden herhangi birini uygulayan bir firma, sistem gerekliliğini sağlayabilmek için yoğun bir dokümana ihtiyaç duyuyor. Diğer yandan, yönetim sistemlerinin kurulumunu ve sürdürülebilirliğini sağlayan profesyoneller (denetçiler ve danışmanlar), hazırladıkları dokümanları sadece kendi müşterilerine veya yakın çevrelerine ulaştırabiliyor, kazanca dönüştüremiyorlar.

İstanbul’da kurulan Suswise tam olarak bu noktada iki tarafı güvenli bir platformda bir araya getiriyor. Tecrübeli profesyoneller, hazırladıkları doküman ve soru listelerini Suswise’a tüm detaylarıyla yükleyip satışa açıyorlar ve firmalar da bu içerikleri satın alıp kullanmaya başlıyor. 

Suswise, firmaların tüm denetim süreçlerini dijitale taşıyabilmeleri için QuickCheck adında bir uygulamaya sahip. Firmalar, QuickCheck’i platform üzerinden hazır soru listesi satın alarak kullanabilecekleri gibi, kendi soru listelerini de kolayca yükleyip kullanabiliyorlar. Şirketler, QuickCheck sayesinde denetimlerini sahada yapabiliyor, uygunsuzlukları için ekip arkadaşlarına görev atayabiliyor, kök neden analizi yapabiliyor, uygunsuzlukları sahada raporlayabiliyor ve detay grafik raporlarla denetimlerinin güncel durumunu izleyebiliyorlar.

Günümüzde yönetim sistemleri ile ilgili çok fazla bilgi kirliliği mevcut; bu da doğru bilgiye ulaşmayı oldukça güçleştiriyor. Bu platformun öncelikli hedefi, uluslararası yönetim sistemi uygulayan firmalar ve bu alanda çalışan profesyoneller (denetçiler ve danışmanlar) için bilinen güvenilir bir kaynak haline gelmek. Bunu özellikle Avrupa bölgesinde gerçekleştirmek isteyen şirket, hem yazılım altyapısını hem de içeriklerini bu yönde hazırladıklarının altını çiziyor.

Suswise nasıl kullanılır?

Suswise nasıl kullanılır?

Uygulamaya internet adresi üzerinden erişilebiliyor. Öncelikle, siteye başvuru yapan içerik üreticilerinde ana unsur olarak tecrübe aranıyor. 3 yıl altında tecrübesi olan Suswiser başvuruları olumlu yanıtlanmıyor. İlgilenilen diğer unsurlar ise, Suswiser’ın odaklandığı alan ve gerçekleştirdiği projeler.

Başvurusu onaylanan Suswiser’lar, onlara sağlanan panel aracılığıyla dokümanlarını ve soru listelerini kolayca hazırlayabiliyor ve fiyatını belirleyip satışa açabiliyorlar; bu noktada platform yetkililerinin onayını bekliyorlar. Satışa açılan içerikler herkes tarafından görüntülenebilir oluyor ve bundan sonrası klasik e-ticaret adımlarından oluşuyor. Firmalar satın almak istedikleri dokümanları veya QuickCheck’leri sepetine atıyor, ödemesini gerçekleştiriyor ve hemen kullanmaya başlayabiliyor.

Platformun kullandığı teknoloji

Doğru teknik bilgiyi, ihtiyacı olan firmalara güvenli bir platform aracılığıyla ulaştırmayı öncelikli değer önerisi gören firma, QuickCheck uygulamasını, neredeyse hiçbir yazılım bilgisi gerektirmeden, firmaların tüm denetim süreçlerini kolaylıkla yürütebilecekleri yalınlıkta kullanıcılara sunuyor. Kurucu ortaklardan Sibel Taşhan Yurtseven‘in 17 yılda denetlediği binlerce firmanın sahadaki ihtiyaçlarını belirlemesiyle altyapılarını hazırlayan platform, QuickCheck ile de denetimlerini dijital ortamda yapmak ve arşivlemek isteyen firmalar için oldukça güçlü bir uygulama.