Türkiye’nin En İyi Emlak Girişimleri

Konut arayışında olanlar için Türkiye’de en çok kullanılan en iyi emlak girişimleri sitelerini derledik.
Türkiye'nin En İyi Emlak Girişimleri

Türkiye'de özellikle konut işlemleri için birçok gayrimenkul bulunsa da özellikle pandemiden sonra sosyal hayatın işleyiş biçimi değişerek dijitalleşmeyi de beraberinde getirdi. İnsanların alışkanlıklarının değişmesi ile Türkiye'deki emlak girişimleri de genelde internet sitesi olarak karşımıza çıkıyor. 

Emlakjet

Emlakjet

Satılık ve kiralık konut, işyeri, arsa ve turistik tesisleri bulma fırsatı sağlayan emlak girişimleri sitelerinden birisi olan Emlakjet, 2006 yılında kuruldu. Emlakjet'in sayfa görüntülenme sayısı ayda 60 milyon ve ziyaretçisi 15 milyondur.

JETSAT servisi ile i-buying hizmetini Türkiye'de kullanıcılarına sunan ilk emlak sitesi olma ünvanı bulunuyor. Türkiye gayrimenkul sitesinde uçtan uca inovatif çözümler sunarak teknolojik bir platform olma özelliği de taşıyor. Emlakjet ayrıca, günlük kiralık konut hizmeti de veriyor. 

Hepsiemlak

Hepsiemlak

Emlak girişimleri sitelerinden birisi olan Hepsiemlak, kiralık ve satılık seçenekleri ile konut, işyeri, arsa, yazlık, vill ve proje alanlarında gayrimenkul hizmeti veriyor. İlan yayınlama ve katma değerli servis hizmeti veren platform, 2006 yılında Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. çatısı altında "Hürriyet Emlak" olarak kuruldu.

2021 yılında yeni marka ismi olan Hepsiemlak ile hizmet vermeye devam eden emlak girişimlerinden biri olan platform, her seviyedeki iş ortaklarının ihtiyaçlarına özel sundukları üyelik paketleri ve ek hizmetler ile destek sağlıyor.

Zingat

Zingat

REIDIN ve Doğuş Grup işbirliği ile 2015 yılında faaliyete geçen emlak girişimleri sitelerinden biri olan Zingat, gayrimenkul profesyonellerini ve bireyleri kapsamlı referansları ile tek çatı altında güvenli şekilde buluşturmayı hedefleyen emlak girişimleri sitelerinden biridir. 

Satılık ve kiralık işyeri, arsa, otel, konut hizmeti ve günlük kiralık ev seçenekleri bulunan emlak girişimlerinden biri olan Zingat, konut, emlak konut, Toki projeleri alanlarında da hizmet veriyor. Zingat ismi, Endonezyaca'da "bilgi, "zilyon" kelimesindeki Z harfinin veri hizmetini ve çok miktarda bilgi ifade etmesinden, Filipince'de "güven", Macarca'da "emlak" kelimelerinin birleşiminden oluşuyor.

RE/MAX

RE/MAX

1973 yılında kurulan emlak girişimlerinden biri olan RE/MAX'ın ülkemizdeki kuruluş yılı 1997'dir. Profesyonel gayrimenkul danışmanlık hizmeti veren RE/MAX, ülkemizde yeni girişim kurmak isteyen girişimci adaylarına da fırsatlar sunuyor. 

RE/MAX'ta pazarlama teknikleri ve teknolojideki yeniliklere dair gayrimenkulcülere yurtiçi ve yurtdışından alanında uzman eğitmenler tarafından eğitim veriliyor. Emlak girişimlerinden biri olan RE/MAX, yatırımla kendi işini kurma, RE/MAX ofisi açma, ofislerinden birinde gayrimenkul danışmanı olarak çalışma ve gayrimenkul profesyoneli olma imkanları sağlıyor. Satılık ve kiralık arsa, arazi, ticari ve konut hizmetleri bulunuyor. Bazı ilanlarda bulunan videolu portföy seçeneği ile ilan daha detaylı incelenebiliyor.

Emlaksitem

Emlaksitem

Türkiye'deki emlak girişimlerinden biri olan Emlaksitem, Asrın Grup çatısında İzmir merkezli olup tüm Türkiye'ye hizmet veren bir platformdur. Emlak arayan kişilerin ve  emlak ofislerinin tek çatı altında toplanmasından oluşan Emlaksitem, canlı desteği ile teknolojik altyapısına sahip olarak hızlı şekilde ilan verme imkanı sağlıyor.

İstikrarlı büyüme grafiği sergileyerek, emlak ofislerinin ve bireysel kullanıcıların öncelikli sektör tercihi olmak isteyen Emlaksitem, konut, işyeri, arsa, kat karşılığı arsa ve turistik tesisleri, günlük kiralık konut seçenekleri sunuyor.

Sahibinden

Sahibinden

Aksoy Group çatısında 2000 yılında ortaya çıkan Sahibinden, en büyük ilan verme platformu olmasının yanı sıra, elektronik ticaretle de uğraşıyor.

Vasıta, Emlak, Hizmetler, Özel Ders Verenler, Yedek Parça-Aksesuar-Donanım & Tuning, Alışveriş, İş Makineleri & Sanayi, Hayvanlar Âlemi, İş İlanları ve Yardımcı Arayanlar olmak üzere 10 alanda hizmet veriyor.

Aynı zamanda, sahibinden.com'un İstanbul'da bulunan genel merkezi sahiplex, Türkiye'nin "Yeşil Ofis" içeren e-ticaret şirketi unvanına da sahiptir. Sahibinden, profesyonel İK desteği, elektronik altyapısı ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile 2000 yılından beri Türkiye'nin en çok kullanılan emlak girişimlerinden biri haline geldi. Sahibinden'de kiralık ve satılık konut, işyeri, arsa, konut projeleri, bina, devre mülk ve turistik tesis kategorileri bulunuyor. 

Turyap

Turyap

1985 yılında kurulan emlak girişimleri kategorisinden biri olan Turyap, ülkemizde çağdaş emlakçılık modelini hizmete sunuyor. 300'e yakın ofisi bulunan Turyap, binlerce satılık ve kiralık portföyünün bulunduğu web sitesiyle daha çok müşteriye ulaşmayı hedefliyor. Turyap aynı zamanda, Amerika ve Avrupa'da da vatandaşların emlak sorunları ile ilgileniyor. 

Emlak girişimlerinden biri olan Turyap'ta kiralık ve satılık konut, işyeri, arsa kategorilerinde işlemler yapılıyor. 

Emlak Konut

Emlak Konut

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iştirakı ve emlak girişimlerinden biri olan Emlak Konut, 2002 yılında Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı olarak dönüş geçirdi. 2003 senesinden itibaren günümüzdeki sürece kadar 206 farklı büyüklükteki projenin ihalesini gerçekleştiren Emlak Konut, 159.000 tane bağımsız bölüme bütün projeleri tamamlandığı takdirde sahip olacak. Ayrıca, aktif olarak da 40'a yakın projesi bulunuyor.

30 Eylül 2022 itibarıyla 39.3 milyar TL'lik aktif toplam ile Türkiye'deki emlak girişimleri listesinde yerini güçlendirmiştir. Emlak Konut'un İstanbul, Ankara ve İzmir'de satışa çıkardığı konutlar bulunuyor.

Trovit

Trovit

Global emlak girişimlerinden biri olan Trovit, emlak aramaları yapmak için kullanılacak başarılı bir arama motorudur. Şehir ve gayrimenkul türüne göre arama hizmeti sağlayan Trovit, Türkiye'nin her ilinde ilan bulunduruyor. 

Emlak girişimlerinden biri olan platform, daire, villa, müstakil ev, residence, yazlık, dubleks, çiftlik evi, köşk, prefabrik ev, yalı, köy evi, çatı katı, apart, kooperatif, dağ evi, stüdyo ve devre mülk kategorilerinde hizmet sağlıyor.