Türkiye’nin yeni nesil araç uygulaması: Rabam

2021 yılında R. Kaan Aydoğan tarafından kurulan Rabam, araçlarla ilgili tüm ihtiyaçları tek çatı altında toplayan hizmet veriyor.
Türkiyenin yeni nesil araç uygulaması Rabam

“Sizin aracınız bizim aracımız” anlayışıyla araç bakım, muayene, araç yıkama, mini hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi gibi hizmetler sunan Rabam, araç sahiplerinin bütün ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Yaklaşık 1 yıl içinde geliştirilen ve 2021 yılında R. Kaan Aydoğan tarafından kurulan Rabam, kapıdan kapıya hizmeti sağlıyor. Rabam mobil uygulaması hem Android hem de iOS platformlarında yer alıyor.

Bakım, muayene, araç yıkama, mini hasar onarımı, ekspertiz, akaryakıt ve lastik değişimi olmak üzere toplamda 7 kategoride 50'den fazla hizmet sunan yeni nesil araç uygulaması, şu an için sadece İstanbul‘da hizmet verse de tüm Türkiye’ye yayılmayı planlıyor.

Rabam’ın sunduğu özellikler

Uygulama aracılığıyla ulaşılan vale, kullanıcının adresinden aldığı aracın tüm süreci araç sahibi adına yürüterek aracın bakım sürecini gerçekleştiriyor. Ayrıca, ortaya çıkan tüm durumları uygulama üzerinden anında bildiriyor. Yetkili servis tarafından önerilen işlemleri araç uzmanları değerlendirerek kullanıcıyı bilgilendiriyor. Tüm bu süreç, kullanıcı onayı olduğu taktirde devam ediyor.

Kullanıcılar, uygulamanın belirlediği yetkili servis noktalarından hizmet alıyor. Uygulama, dijital asistanlık hizmeti ile araçların muayene ve yıllık bakım tarihi gibi konuları da takip ediyor. Ayrıca, hizmet alınırken aracın anlık konumunun ve hız durumunun uygulama içinden takip edilebiliyor.

Otomotiv sektöründeki 10 yılı aşkın tecrübesi sayesinde sektördeki ihtiyacı doğru analiz ederek Rabam'ı hayata geçirdiklerini ifade eden R. Kaan Aydoğan, uygulamanın sunduğu avantajları şöyle özetledi: “Günün büyük bir zaman dilimini alan hizmetlerden dolayı çalışanlar artık iş yerlerinden izin almak zorunda kalmayacaklar, hafta sonlarını feda etmek yerine aileleri ile vakit geçirebilecekler. Tüm işlemleri Rabam temsilcileri, kullanıcılarımızın adına gerçekleştirecek.

Rabam, araç kullanıcıları için önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlayacak. Dijital asistanlık hizmetimiz sayesinde de kullanıcılarımızın ajanda tutmasına gerek kalmayacak. Otomatik hatırlatmalar ile işlemlerini, otomobili ile ilgili önemli tarihleri takip edebilecekler. Tek çatı altında araçların aylık veya yıllık maliyetleri kontrol altında olacak. Fiyatları da şeffaf bir şekilde kullanıcılarımız uygulama sayesinde görebilecekler.”

Rabamın sunduğu özellikler

Özel kampanyalar olacak

Aydoğan, uygulamanın hizmete girmesi ile birlikte çok sayıda özel kampanyanın da kullanıcılara sunulacağını sözlerine ekleyerek, “Rabam temsilcileri, aracınızın ihtiyacı olan tüm işlemleri takip edecek ve herhangi bir ek ücret ödemeden ‘kapıdan kapıya hizmet’ sürecini sağlayacaklar. Kullanıcılarımız için büyük kolaylıklar sağlayacak olan bu ve buna benzer kampanyalarımızı ise yıl boyunca devam ettireceğiz” dedi.