Admarket: Küresel reklam pazarı platformu

Admarket, reklamcılık, pazar yeri e-ticareti ve yazılım geliştirme konularında deneyime sahip ekibiyle, medya reklam satın alma süreçlerinde çözüm sağlamak amacıyla ana ortak ve etkin bir araç olmak için çalışıyor.
Admarket: Küresel reklam pazarı platformu

Admarket, küçük ve bireysel medya sahiplerini ve reklamcılarını, büyük medya sahiplerine ve en büyük reklamverenlere herhangi bir mücadele olmadan ulaşmalarını sağlamak için ortam oluşturuyor.

Global reklam pazarı için web üzerinde gerekli yapıyı ve ortamı oluşturmak için yola çıkan Admarket, reklamverenlerin ve medya sahiplerinin, yayıncıların ve reklam oluşturucuların hiçbir köprü olmadan doğrudan bir araya geldiği küresel bir reklam pazarı ağı oluşturmayı hedefliyor.

Sektörel reklam paketleri, sponsorluk departmanı geliştirme ve yapay zekaya odaklanma gibi hizmetler veren reklam pazarı platformu, AR teknolojisi ile reklamverenlerin reklamlarını görüntülemelerine ve reklam vermek istedikleri medya yerlerini teşvik etmelerini sağlıyor.

Tüm paydaşların katılımını sağlayacak, farklı fikirlere değer verecek ve çoklu işbirliği ile en yüksek faydayı sağlayacak ortamlar yaratmak isteyen plaftorm, birçok süreci ve maliyeti ortadan kaldıran bir reklam alanı kiralama ve satın alma portalı yaratıyor.

Admarket’in kurucusu ve CEO’su Ali Coşkun, kurduğu platform süreci hakkında, “Reklamcılığı kolay, erişilebilir ve şeffaf bir reklam alanı ayırmak için çevrimiçi bir platform fikri, sektöre başladığımda oluştu. Bu fikir sektördeki bilgi ve tecrübe ile olgunlaşınca bir projeye dönüştü. Bir gün Türkiye’ye dönerken uçakta yaptığım çizimler ve diyagramlar projenin ilk adımlarıydı. O heyecanı asla unutamam.

Sektöre yön veren bu fikir, birkaç cesur yatırımcının desteğiyle kısa sürede global bir projeye dönüştü. Bir avuç idealist gönüllünün özverili çalışmalarıyla hayat bulan bu proje, her gün bir adım daha ileri giderek, vizyonu doğrultusunda gelişiyor ve ilerliyor.

Maliyet, zaman ve karmaşıklık gibi dezavantajları işletme için avantaja dönüştürürken, pazarı küresel ölçekte genişleterek reklam sektörüne katkıda bulunmak ve değer yaratmak admarket fikrinin doğal hedefleriydi. Admarket’in en önemli paydaşları, sektörünün üç direğidir. Reklamcılar, Medya (reklam medya sahipleri, yayıncılar, yapımcılar, ajanslar, medya satın alma şirketleri) ve reklam yaratıcıları… Reklam sektörünün dünyadaki tüm bu parçaları, ortak paydalar sayesinde ‘Admarket’ ile bir araya gelebilir ve değerler yaratabilir” dedi.

Admarket nasıl çalışır?

Admarket nasıl çalışır?

Reklam yayıncıları, bu küresel reklam pazarı platformuyla reklam alanlarının sayısı, fiyat ve ödeme türleri, süre, reklam alanı takası gibi değişkenler gibi esnek özellikler tanımlayacak ve reklamverenin onlarla doğrudan iletişime geçmesini sağlayabilecek.

Platformdan yararlanmak isteyen kullanıcılar ilk başta bir hesap oluşturmasının ardından ürünlerini kategori ve özellik seçerek ekleyebilecek. Fiyatlandırma ve konum bilgilerini girdikten sonra medya paylaşımı yapan kullanıcılar, çalışmalarını inceleyerek yayınladıktan sonra platformun onaylamasını bekleyecek.

Henüz İngilizce ve Estonyaca dil desteği bulunan platforma farklı dillerin eklenmesi de hedefleniyor.