Akıllı copytrading: Kripto piyasasının yeni trendi

Kripto para vadeli işlemlerinde yeni trend olan “akıllı copytrading” ile kripto yatırımcılar, büyük yatırımcıların işlemlerini kopyalayabiliyor.
Akıllı copytrading: Kripto piyasasının yeni trendi

Küresel ekonomik gelişmelerden ve artan enflasyondan kaynaklanan yatırımcı güveni düşüşü sebebiyle 2022'nin ilk yarısını kayıplarla tamamlayan kripto para birimleri, “akıllı copytrading” özelliğiyle profesyonellerin işlemlerini kopyalayabiliyor.

Dünyanın en büyük finansal türev borsası CME verilerine göre; kripto vadeli işlemleri ayı piyasası döneminde rekor aktivite gördü. Olumsuz fiyat eğilimlerini sınırlamaya izin veren ve varlık fiyatlarındaki dalgalanmalardan ek tasarruf elde etmeyi öngören vadeli işlem ticareti popülerlik kazansa da spot piyasadan daha karmaşık görüldüğü ve kazanç olasılığını azalttığı için yeni başlayanlar bu işlemler konusunda çekimser davranıyor. Bu probleme bir çözüm getirmek isteyen küresel kripto para borsası CoinW, “akıllı copytrading” adını verdiği yeni özelliğini sundu. 

CoinMarketCap verileri Bitcoin’in 12 yıllık tarihinde en kötü 6 aylık performansı gösterdiğini kaydederken, yatırımcılar ayı piyasası sırasında riskleri azaltmak için kripto vadeli işlemlerine yöneliyor. CoinW’nin duyurduğu yeni akıllı copytrading uygulaması, vadeli işlemleri yeni başlayanların ve bireysel yatırımcılar için de erişilebilir kılıyor.

Konuyla ilgili gelişmeleri paylaşan CoinW İş Direktörü Sonia Shaw, “Akıllı copytrading temelde yeni başlayan yatırımcılarının, piyasadaki kripto gurularının alım satım işlemlerini takip etmelerine ve kopyalamalarına yarıyor. Yeni başlayanlar, copytrading tasarruf oranı, toplam kâr, takip edilen emir sayısı ve işlem gören token birimleri gibi ayrıntıları takip edebiliyor. CoinW olarak geliştirdiğimiz bu model, vadeli alım satım piyasasındaki profesyonel yatırımcılarla yolun başındakiler arasında bir köprü oluşturuyor” dedi.

“Akıllı copytrading özelliği, endüstri çapında bir yenilik”

CoinW'nun 18 Ağustos'ta hayata geçirdiği akıllı copytrading sistemi, vadeli alım satım piyasasında profesyonel yatırımcıların deneyimlerini yeni başlayanlara aktarmalarına olanak sağlıyor.

Rakip borsalarla kıyaslandığında CoinW akıllı ticaret kopyalama özelliğinin sürekli vadeli işlemlerde daha çok performans, daha güçlü risk kontrol sistemi ve daha fazla token alım satımı olanağı sunduğuna dikkat çeken Shaw, "CoinW olarak en büyük önceliğimiz ürünlerimizdeki inovatif yaklaşım ve kullanıcı deneyimiyle sektöre öncülük etmek. Vadeli işlemler için akıllı copytrading özelliği, endüstri çapında bir yeniliğe karşılık geliyor. CoinW olarak daha önce Bitcoin işlemlerinde 0 komisyon uygulayarak bu alanda dünyanın ilk platformu olmuş ve sektörde bir ilke daha imza atmıştık. 2017'den bu yana iki kez boğa ve ayı piyasası değişimi yaşayan platformumuz, yatırımcı odaklı yaklaşımıyla likiditesini korumayı başarıyor. Copytrading özelliğinin daha çok yatırımcıya ulaşması için kısa bir süreliğine 500 dolarlık zarar sübvansiyonu garantisi de sunuyoruz" diye konuştu. 

Akıllı copytrading özelliği, endüstri çapında bir yenilik

Türkiye pazarına da girdi

Dünya genelinde 120 ülke ve bölgeden kripto para yatırımcısı tarafından tercih edilen ve 5 yıldır kesintisiz faaliyet gösteren CoinW, Vietnam, Hindistan ve Rusya'nın da aralarında olduğu 13 ülkedeki yerelleştirilmiş bölge ofislerine bir yenisini Türkiye'de ekledi.

Kanada, Litvanya, ABD, Singapur, Abu Dhabi gibi ülke ve bölgelerde finansal lisanslara sahip olduklarını ve yükümlü kuruluşlar arasında sayıldıklarını hatırlatan Sonia Shaw, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: "Türkiye, Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan bir köprü niteliği taşıyor. Ürün ve hizmetlerimizi Türkiye'deki kripto topluluğuna ulaştırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Küresel pazarı sürekli takip ederek "akıllı copytrading" gibi endüstride standartları belirleyen ürün ve hizmetler geliştirmeye, Türkiye'deki kripto topluluğunun gücüyle kapsayıcı finans kavramını tüm dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz."