Apilion: Finansal hizmet sağlayan servis bankacılığı platformu

Apilion, modern bankacılık çözümlerini içeren finansal hizmetleri müşterilere sunulan hizmetlere dahil etmeyi sağlayan bir servis bankacılığı platformudur.
Apilion: Finansal hizmet sağlayan servis bankacılığı platformu

Müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik hesaplar, kartlar, para transferi, ödemeler, borç verme ve yatırım gibi modern bankacılık çözümlerini içeren finansal hizmetleri sağlayan bir servis bankacılığı platformu olan Aktif Bank iştiraki Aktif Ventures'ın hayata geçirdiği Türkiye'nin ilk servis bankacılığı platformu Apilion, yeni ve gelişen teknoloji ürünlerine yatırım yaparak, mükemmel kullanıcı deneyimleri yaratmak için farklı iş modelleriyle Fintech endüstrisini yeniden inşa etmeyi hedefliyor.

Apilion’un sağladığı hizmetler

Apilion, hesaplar, kartlar, para transferi, ödemeler, borç verme, yatırım ve KYC gibi hizmetler sağlıyor. Fiziksel ve sanal kart olmak üzere iki banka kartı seçeneği sunan plaftorm, API’leri aracılığıyla 7/24 para transferi işlemi gerçekleştiriyor. Bireysel kredi, araba kredisi, alışveriş kredisi ve anında nakit seçenekleriyle kredi hizmeti de sunan uygulama, biden fazla fon türü ve uluslararası para transferi sistemiyle müşterilere kolaylık sağlıyor.

Anında ücretsiz üyelik, belgelere erişim ve örnek kod yapısına erişim özelliklerine sahip platform, test ortamında istenilen Apilion API‘lerini kullanarak müşterilerin kendi uygulamalarını ücretsiz ve çok hızlı bir şekilde geliştirmesine olanak sağlıyor.

Bu servis bankacılığı platformu, ihtiyaçlara en uygun şekilde karıştırılabilen ve eşleştirilebilen modern RESTful API‘lere dayanan etkili bir Sandbox ortamı yaratıyor. Ayrıca platformda, bağımsız ve engelsiz uygulamalar geliştirmeyi sağlayan uçtan uca bir dokümantasyon ve müşterilerin kendi lisansını alması için işlerini daha hızlı inşa edebilen ve büyütebilen yönetmelikler bulunuyor.