Teknoloji tutkunları, İstanbul Tech Week’te buluşuyor

Geleceğin teknolojileri konusunda farkındalık ve bilgi ağı oluşturmak için iş ve teknoloji dünyasını bir araya getirecek İstanbul Tech Week, 2-3-4 Kasım'da Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek.
Teknoloji tutkunları, İstanbul Tech Week'te buluşuyor

Geleceğin teknolojileri konusunda farkındalık ve bilgi ağı oluşturmak, yeni teknolojilerle ilgilenen farklı sektörlerden profesyonellerin veri, yapay zeka, bulut bilişim, artırılmış gerçeklik gibi teknolojilerle şekillenen yeni dünyayı işlerine entegre etmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen İstanbul Tech Week, Türkiye'nin ilk teknoloji haftası olarak hayata geçirilerek, bu yıl kapılarını 3. kez açacak.

Geçtiğimiz 2 yılda 30 bin kişinin katıldığı etkinlik, üst düzey yöneticiler, start-uplar, akademisyenler ve teknoloji sağlayıcıları ile network olanağı sunuyor.

smartcon tarafından düzenlenen etkinliğin iş ve teknoloji dünyasını bir araya getiren en kapsamlı etkinlik olduğuna dikkat çeken İstanbul Tech Week Yönetim Kurulu Üyesi Başak Tulga Önen, “İstanbul Tech Week, teknoloji ekosisteminin tüm oyuncularını kapsayan bölgesel bir oluşumun hayata geçirilmesini amaçlıyor. Teknoloji odaklı zengin içeriği, yerel ve global konuşmacıları, deneyim etkinlikleriyle dopdolu bir teknoloji haftası sunuyor” dedi.

İstanbul Tech Week’de 6 sahnede bir araya gelinecek

İstanbul Tech Week’in Türkiye iş ve teknoloji ekosisteminin gelişimi için çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Önen, “Bu yıl smartcon, bulut bilişim, fintech, yatırım ve girişimcilik, Web 3.0, sürdürülebilirlik için teknoloji olmak üzere 6 sahnede bir araya geleceğiz. Hafta boyunca katılımcılar, aralarında Aquanow’dan Phil Sham, SIMETRI Research’den Nathan Batchelor, AKQA Group Turkey ve Ogilvy&Grey’den Alemşah Öztürk, Oxford Üniversitesi'nden Jakob Foerster ve Teknosa’dan Sitare Sezgin gibi ilham verici isimleri dinleme fırsatını bulacaklar. Tüm teknoloji tutkunlarını zengin içeriklerle buluşmaya davet ediyoruz” dedi.

İstanbul Tech Week'de 6 sahnede bir araya gelinecek

Amaç teknoloji ekosisteminin gelişimine katkıda bulunmak

Etkinliğe katılmak isteyenlerin internet adresinden bilet satın alabileceğini söyleyen Başak Tulga Önen, “İş ve teknoloji dünyasının kesişen gündeminde hangi konular yer almalı, yarının dünyasında bizi ne gibi fırsatlar bekliyor gibi soruların yanıtlarını almak isteyenleri Istanbul Tech Week'e bekliyoruz” dedi.