Dijital Çırak Programı başvuruları 23 Aralık 2022’ye kadar devam ediyor

İmza İnternet Teknolojileri'nin meslek bilgisi vermek için her sene sürdürdüğü staj programı kapsamında stajyerlerin eğitiminin tek çatı altında birleştirilmesi amacıyla Dijital Çırak Programı hayata geçirildi.
Dijital Çırak Programı başvuruları 23 Aralık 2022'ye kadar devam ediyor

Yıllardır dijital pazarlama alanında stajyer yetiştiren ve sonrasında bu stajyerlerden bir kısmını ekibine katan ve bir kısmına ise başka firmalarda çalışmaya başlamaları için aracı olan İmza, stajyer yetiştirme sürecini bir çatı altında derleyerek Dijital Çırak Programı‘nı oluşturdu.

Temel amacı dijital pazarlama üzerinde çalışmak isteyen kişilere yol göstermek olan program, bu süreçten sonra birlikte çalışmak istedikleri stajyerlere iş teklifi de edecek. İmza’nın düzenlediği program, diğer stajyerlerle de eğitim bittikten sonra mentörlük yapmayı planlıyor ve onları sektöre kazandırmak istiyor.

Katılımı ücretsiz olan Dijital Çırak Programı, katılan öğrencilerin haftada en az 1 gün ofise gelerek öğrendiklerini uygulamasını bekliyor. Bu süreçte sektörel işlerle alakalı öğrendiklerini uygulayacakları bir ortam oluşturuluyor. Görüşmelerden sonra toplam 14 öğrenci kabul edilecek, 6 öğrenci ise yedek listeye alınacak. Programa 2 hafta devam etmeyen öğrenci eğitim hakkını kaybedecek, yerine yedek listeden öğrenci devam edecek.

Dijital Çırak Programı

Dijital Çırak Programı’nın kapsamı nedir ve kimler eğitim verecek?

 • Ahmet Beliktay (Sosyal Medya)
 • Azade Seren Özaltun (İletişim Stratejisi ve İçerik Planlaması)
 • Ceren Varol (WordPress)
 • Hasan Yaşar (SEO)
 • Haydar Özkömürcü (Sosyal Medya Reklamcılığı)
 • İsmail Emrah Demirayak (İçerik Pazarlaması)
 • Kemal Eroğlu (Grafik Tasarım Temelleri)
 • Melih Güney (Pazarlamanın Temelleri)
 • Mustafa Vural (UX Tasarım)
 • Pelin Yaşar (Dijital Fotoğrafçılık)
 • Yasin Kaplan (Google Ads)

Tüm bölümlerden üniversite 4. sınıf öğrencileri veya yeni mezunlar, farklı kurumda çalışmayanlar programa başvuru yapabilecek. Eğitimlerin tamamı Konya’daki ofiste verilecek. Eğitmenlerin bir kısmı çevrimiçi eğitim şeklinde olacak. Ofisin açık adresi; Melikşah Mh. Zuhal Sk. No:4/2 Meram/Konya.

Dijital Çırak Programı boyunca eğitim süreci şu şekilde: Sitede bulunan başvuru formu katılımcılar tarafından dolduruluyor, daha sonra İmza tarafından katılımcılara bir e-posta gönderiliyor. Uygun bir zaman belirlendikten sonra yüz yüze bir görüşme gerçekleştiriliyor. Tüm başvurularla görüşüldükten sonra, katılımcılara sonuç e-posta ile belirtiliyor.

Eğitimler, herkesin müsait olabilmesi için Cumartesi günleri verilecek. 7 Ocak 2023‘de eğitimler başlayacak. Programa katılmak için son başvuru tarihi ise 23 Aralık 2022. Dijital Çırak Programı boyunca eğitim 15 hafta, toplam 45 saat sürecek. SEO eğitimi 15 saat, diğer eğitimler 3’er saat sürecek.

Eğitim günleri kapsamında yol ve yemek masrafları şirket tarafından karşılanacak. Ayrıca eğitim sonunda bu eğitimi aldıklarına dair bir katılım belgesi verilecek. Programa katılan öğrencilerden çalışmak istenilen kişiler için ajans bünyesinde istihdam seçeneği sunulacak. Ancak bu koşul, eğitime katılan tüm adaylar için garanti verilmiyor. Sektörde bu alanda oldukça iş fırsatı olduğu için, alınacak eğitim iş bulma sürecinde katkı sağlayacak.