Sosyal medya içerik yönetim platformu Postuby, 400 bin dolar değerleme ile yatırım aldı

Sosyal medya içerik otomasyonuna odaklanan ve bu alana yönelik bir platform oluşturan Postuby, 400 Bin Dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.
Sosyal medya içerik yönetim platformu Postuby, 400 bin dolar değerleme ile yatırım aldı

“Sosyal medyada ne paylaşsam?” sorusunu ortadan kaldıran bir çözüm üreten ve kullanıcıların sosyal medya yükünü azaltan Postuby, Alesta Yatırım, Geometry Venture Development ve iki iş insanının katıldığı tohum öncesi yatırım turunda 400 bin dolar değerleme ile yatırım aldı.

Eylül 2021’den beri faaliyet gösteren ve şu ana kadar 21.000‘den fazla kullanıcıya ulaşan yerli sosyal medya içerik platformu, tüm dünyadaki işletmelerin sosyal medya içerik problemine çözüm getirmek için kuruldu. Platform içerisinde hazır ve düzenlenebilir on binlerce tasarımın yanında yapay zeka destekli bir tasarım aracı bulunuyor. Bu sayede, yazılan yazılar tasarıma dönüştürülebiliyor.

Son derece kolay kullanıma sahip olması ve tasarım bilgisi gerektirmiyor olması ile öne çıkan Postuby'de tüm özel günler ve farklı sektörler için on binlerce hazır tasarım bulunuyor. Bu tasarımlar tüm sosyal medya platformlarında kullanıma uygun olarak tasarlanıyor. Eğer düzenleme yapmak istenirse, sosyal medya içerik platformunun editörü kullanılabiliyor. Ayrıca Postuby yapay zeka desteği sayesinde kullanıcıları ve markayı tanıyarak, özel paylaşım önerilerinde bulunuyor.

Postuby, yatırımı globale açılmak için kullanacak

Postuby, yatırımı globale açılmak için kullanacak

Şafak Tozar ve Kadir Karademir tarafından kurulan sosyal medya içerik platformu, bu yatırımı globale açılmak ve ekibini büyütmek için kullanacak. Ayrıca, içerideki hazır tasarımların sayısını arttırmaya ve globale uygun içerikler eklemeye hazırlanıyor. Sosyal medya içerik platformunun bir sonraki versiyonunda ise, otomatik paylaşım özelliği yer alacak ve bu sayede tam otomatik bir sosyal medya yönetim hizmeti sunulabilecek.

Kobiler, start-up’lar ve freelancer’ların yararlandığı hazır içerik platformu, yapay zekanın desteği ile saniyeler içerisinde binlerce tasarım yapma imkanı sağlıyor. Ayrıca platformda, aboneler için, gündemde olan konulara ilişkin hazır içerikler bulunuyor. Platform, abonelerine özel günleri mail bildirimi olarak da hatırlatıyor.

Postuby girişimini tanıttığımız yazımızı da inceleyebilirsiniz.