Disney+, ücretlerine zam yaptı!

Çevrimiçi izleme hizmeti sunan ayrı bir dijital yayın platformu olan Disney+, abonelik ücretlerini değiştirerek yeni ücretlerini duyurdu.
Disney+, ücretlerine zam yaptı!

Disney+; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’in tek bir kanalda izlenebildiği bir dizi/film platformudur. Platform, kullanıcıların orijinal içeriklerden klasik hikayelere dek binlerce yapıma erişerek en iyi izleme deneyimini yaşamalarını hedefliyor.

Türkiye pazarına Haziran 2022’de giren Disney+, 400’den fazla dizi, belgesel, özel içerik arşivi ve özel yerli içerikleriyle izleyicilerle buluştu. Yayına açıldığı ilk zamanlar, standart fiyatlandırmasını aylık 34,99 TL ya da yıllık 349,90 TL olarak belirleyen platform, lansmana özel 8 ay fiyatına 12 ay boyunca izleme keyfi sunan 279,90 TL’lik tanışma paketini çıkarmıştı.

Yakın zaman yapılan zammın ardından aylık abonelik 64,99 TL, yıllık abonelik ise 649,90 TL oldu. Yeni fiyatlar 8 Aralık 2022 tarihinden itibaren üye olan kullanıcılarla birlikte abonelik ücretlerine yansıyacak. Bu zamlar, mevcut üyelerin planlarında değişiklik yapmadığı veya iptal etmediği sürece bu kullanıcılar için değişikliğe uğramayacak.

Disney+ özellikleri nelerdir?

Disney+’ta 500‘ün üzerinde film, 15.000 bölüm ve 80 tane orijinal içerik var. Bu yapımlar arasında The Falcon and The Winter Soldier, The Mandalorian ve High School Musical: The Musical: The Series gibi orijinal diziler de yer alıyor.

Uygulama üzerinden 7 profil oluşturabiliyor ve 10 cihazdan yüksek kalitede yayın yapma imkanı tanınıyor. Ayrıca platformdaki seçkin içerikler, daha yüksek kaliteli bir görüntü sunan IMAX teknolojisiyle izlenebiliyor. Yerel olarak sunulan Disney+ arşivine erişim, kişiye özel öneriler, sınırsız indirme ve yakın arkadaşlar ya da aile ile birlikte izleme keyfi için GroupWatch gibi özellikleri bulunuyor.

Çocuklar için uygun bir arayüzü olan Disney+, ebeveyn kontrolünü düşünerek içeriklerinin güvenli ortamda izlenmesi için genel izleyici ve 18+ arası 4 farklı derecelendirme sağlıyor. Çocuk profili dışında, diğer profillere erişim için pin kodu talep ediliyor. Dijital yayın platformu, web tarayıcılarını, mobil cihazları, smart TV'leri, oyun konsollarını ve TV'ye bağlanan diğer çevrimiçi izleme cihazlarını da destekliyor.

Aralarında Disyney+’ın da bulunduğu Türkiye’de hizmet veren film ve dizi platformlarını incelediğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.