Eğitim teknolojisi girişimi Edurey, 20 Milyon TL değerlemeyle yatırım aldı

Eğitim teknolojisi girişimi Edurey, Global Trust Venture liderliğindeki yatırım turunda 20 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.
Eğitim teknolojisi girişimi Edurey, 20 Milyon TL değerlemeyle yatırım aldı

Öğrenme deneyimini tüm eğitim süreçlerine dahil eden öğrenme deneyim platformu Edurey, yatırım turuna çıktı. 2021 yılında Fatih Köroğlu tarafından açılan girişim, yatırım turunu 20 milyon TL değerlemeyle kapattı.

Global Trust Venture liderliğinde gerçekleştirilen yatırım turuna Emre Kocadağ, Soner Canko, Nezih Sipahioğlu, Mehmet Selman Ertürk ve Can Mark Başoğlu katıldı. Edurey, geliştirdiği yapay zeka modülü ile eğitimin deneyimsel sürecine odaklanarak kullanıcıyı doğrudan sürece dahil ediyor ve interaktif bir yapı üzerinden eğitim altyapısı geliştirmelerini sağlıyor.

Eğitim pazar yeri, NFT sertifika, oyunlaştırma ve sosyal öğrenme modülleriyle dikkat çeken marka, eğitimde dijital dönüşüm ilkesini benimsiyor. Ayrıca, kurum içi eğitim konusunda kolaylık sağlayan eğitim teknolojisi girişimi, global pazara odaklanıyor. Eğitim deneyim platformu ve eğitim teknolojileri alanında büyümeyi hedefleyen girişim, aldığı yatırımı bu hedefi genişletmek için kullanacağını belirtti.

Edurey CEO’su Fatih Köroğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Ekibimle birlikte sadece teknoloji ve eğitim içeriği süreçlerinde değil farklı alanlarda da araştırmalar yaparak hem öğrenme deneyimi süreçlerini hem de kullanıcı alışkanlıklarını inceleme konusunda geliştirmeler yapıyoruz. Aldığımız yatırım ile küresel arenada da büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Bundan sonrası için ekibimizi büyütmeye, altyapımızı geliştirmeye ve Avrupa’daki büyümemize son hızla devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Edurey CEO'su Fatih Köroğlu
Edurey CEO’su Fatih Köroğlu

Edurey nedir?

Edurey, kullanıcılarına, öğrenme deneyimini eğitim süreçlerine dahil edebilme ve eğitimlerini yönetip raporlayabilme imkanı tanıyor. Kullanıcılar ayrıca, eğitim market özelliği sayesinde eğitim pazar yerine kolayca içerik sağlayıp kurumunun eğitim birimi üzerinden gelir elde edebiliyor. Müşteriler, LMS, LXP ürünleriyle birlikte işe alım, oryantasyon süreçlerinizi kolaylaştırabiliyorlar.

Lite LMS ile kurumun eğitim yönetim süreçlerini takip edebilecek başlangıç seviyesi eğitim yönetim sistemine sahip olunuyor. LMS‘nin geliştirilmiş yeni arayüzü ile tüm online ve sınıf içi eğitimleri yönetebilecek ve detaylı raporlama özelliklerine sahip eğitim yönetim sistemi kullanılıyor. LXP ise, kullanıcı deneyimini ve katılımını süreçlere dahil edebilecek, farklı özellikleriyle sosyal öğrenme ortamı sunabilecek bir eğitim deneyim platformu sunuyor.