StartMe: Girişimci ve yatırımcıları tek yerde birleştiren platform

StartMe, girişimcilerle yatırımcıların buluştuğu ve yatırımcıların girişimlerin hazırladığı SaaS ürünü üzerinden filtreler aracılığıyla girişimleri listeledikleri bir platformdur.
StartMe: Girişimci ve yatırımcıları tek yerde birleştiren platform

StartMe, yeni bir girişim kurmuş veya var olan işlerini büyütmek isteyenlerle mikrodan makroya geniş bir yatırımcı kitlesinin bir araya gelmesine aracılık eden, yatırım sonrası süreçte de hem girişimci hem de yatırımcı perspektifinden startup’ın takibini desteklemek amaçlı kurulan bir sistemdir.

Girişimcilerin fikirlerini değer sağlayan bir iş modeline dönüştürebilmeleri için ihtiyaçları olan tüm kaynakları tek bir platformda sağlayan ve yatırımcıları yüksek potansiyelli bir girişim portföyü yaratmaları için yönlendiren bu platformda, geleceğe yön veren girişim ekosistemi yaratmak hedefleniyor.

Girişim fikrini bir iş planına dönüştürmek isteyenler, platformda bulunan İnoKanvas ürünüyle finansal sürekliliğe sahip bir iş haritası çıkarıyor. Bu sayede girişimler, yatırımcıları etkiliyor ve çalışanları motive edecek planlar oluşturuyor.

StartMe, ayrıca sahip olduğu akademiyle girişimcilik akademisi, yatırımcı akademisi ve danışmanlık hizmetleri sağlıyor. Girişimciler, ekosistem ile profilin üstünden iş planını hazırlarken doğru bakış açısıyla girişimini değerlendiriyor ve analiz ediyor. İş planı yazılımı İnoPlan‘ın yönlendirmeleri ve sorduğu sorularla, girişiminin rotasını belirliyor ve stratejilerini hazırlıyor. Son olarak, İnoPlan yardımıyla bütçe ve finansal tablolarını oluşturuyor ve 3 yıllık finansal projeksiyonunu ortaya çıkararak girişimini yatırıma hazırlıyorlar.

StartMe nasıl kullanılır?

StartMe nasıl kullanılır?

Bu girişim ekosistemde ücretsiz şekilde etkinlikler ve girişimcilikle ilgili eğitici içeriklerden yararlanmak için siteye kayıt olunuyor. Ardından, girişime ait tüm bilgilerin profilde görünebilmesi için boş kısımlar dolduruluyor. Kanvas ve İş Planı oluşturmak için geliştirilen araç kullanılıyor ve istenirse çıktısı alınarak başka sitelerde kullanılabiliyor. Bu adımları eksiksiz yapmak yatırımcıların, yeni girişimler keşfetmek için kullandığı listelerde oluşturulan profilin de görünmesini sağlıyor. Dilendiği zaman, profilde yer alan bilgilerle yatırımcılarla iletişime geçilebiliyor.

Girişimci ve yatırımcılar için StartMe Fiyatları

Bu ekosistemde 3 farklı üyelik planı bulunuyor. Birinci ve ücretsiz olan planda, profilde sistem üzerinden sorulan soruları cevaplayarak oluşturulan ve girişimle ilgili planları kısa ve öz bir şekilde ortaya koyan iş modeli kanvası, girişimler listesinde görünme, etkinlik ve eğitimlere ücretsiz katılım ve girişimcilikle ilgili eğitici içerikler bulunuyor.

Yıllık 1350 TL olan altın pakette, kapsamlı iş modeli ve planı, yatırımcılara iletişim bilgileriyle görünme, etkinlik ve eğitimlere ücretsiz katılım, girişimcilikle ilgili eğitici içerikler, doğrulanmış profil rozeti, yatırımcılara öncelikli görünme, girişim tanıtım videosu ekleyebilme ve yakında aktif olacak derecelendirme, yatırım ağları, kuluçka merkezleri ve hızlandırıcılara kolay başvuru özellikleri bulunuyor.

Yıllık 5000 TL olan elmas pakette, kapsamlı iş modeli ve planı, yatırımcılara iletişim bilgileriyle görünme, etkinlik ve eğitimlere ücretsiz katılım, girişimcilikle ilgili eğitici içerikler, doğrulanmış profil rozeti, yatırımcılara öncelikli görünme, girişim tanıtım videosu ekleyebilme ve yakında aktif olacak derecelendirme, yatırım ağları, kuluçka merkezleri, hızlandırıcılara kolay başvuru ve iş planı değerlendirme danışmanlığı özellikleri bulunuyor.

StartMe: Girişimci ve yatırımcıları tek yerde birleştiren platform

Yatırımcılar için olan ekosistemde yatırımcılar, yatırım yapmak istedikleri sektör, ürün, hizmet ve yatırım aşamasını filtreleyerek arayışlarına uygun girişimleri buluyor. Yatırımcılar, Startme listelerinde, ilerlemelerini profillerine işleyen girişimleri profillerinin yanında bulunan ikonlar aracılığıyla ayrıntılı görüntüleyebiliyor.

Yatırımcılar için beklentilerine uygun girişim portföyünü oluşturmak ve hedef şirket arama, değerlendirme, arabuluculuk hizmetleri de sağlanıyor. Yatırımcılara yönelik 3 adet plan var. Ücretsiz olan Ekosisteme giriş paketinde, yatırımcılara yönelik yayınlanan blog içerikleri ve 1 saatlik danışmanlık bulunuyor.

Yıllık 5000 TL olan StartMe platformu paketinde ise, 1 saatlik danışmanlık, gelişmiş filtreleme, kanvas görüntüleme, iş planı görüntüleme, Startme dereceleri görüntüleme ve girişim iletişim bilgileri görüntüleme özellikleri bulunuyor.

Yatırım ağları ve hızlandırıcıların olduğu abonelikte ise, girişim tarama değerlendirme ve girişim iş planı ile başvuru özellikleri var.

Girişimciler ve yatırımcılar için tek platformda birleştirilen bir ekosistem yaratan StartMe’nin, iki taraf için de zaman tasarrufu sağlayan ve girilen bilgilerin güvenilirliği için kontrollerini eksiksiz yapan bir sistem olarak oldukça yararlı bir platform oluşturduğunu söyleyebilirim 🙂