En İyi 10 CV Hazırlama Sitesi

En iyi 10 CV hazırlama sitesini sizler için derledik. Yeni CV hazırlayanlar için nefis site önerileri burada.

İş hayatına atılmadan önce mutlaka yapılması gereken şey düzgün bir cv yani özgeçmiş hazırlamaktır. Özgeçmişimiz bizim eğitim hayatımızı, hobilerimizi, iş deneyimlerimizi kısaca yeni bir pozisyona başvururken kendimizi tanıttığımız evraktır. Yeni bir işe başlarken kendimizi en iyi şekilde ifade edebilmemiz için ise özgeçmişimiz yani cv dediğimiz evrağımızın uygun şekilde doldurulması gerekir.

Yanlış doldurulan özgeçmiş yani cv başvuracağımız firmada olumsuz bir etki yaratabilir. Bu sebeple özgeçmişin mutlaka doğru bir şekilde, ayrıntılı ve gerçek bilgilerle doldurulması gerekir. Şimdi sizlere CV hazırlama konusunda yardımcı olabilecek bazı sitelerden söz edeceğiz. Bu sayede yeni bir işe başlarken düzgün bir özgeçmişe sahip olabilir ve karşı tarafa kendinizi en iyi şekilde ifade ederek dilediğiniz işe girme şansını yakalayabilirsiniz. İşte sizlere önerebileceğimiz en iyi 10 cv hazırlama sitesi:

Resumonk

Bu site sizlere kolay bir şekilde cv hazırlamanıza olanak sağlar. Online olarak özgeçmişinizi doldurabilir ve firmalara gönderebilirsiniz. En iyi ücretsiz cv hazırlama sitelerinden bir tanesi olan Resumonk size toplamda 4 temel şablon sunar. Ayrıca şablonu seçip özgeçmişinizi doldurduktan sonra PDF formatına çevirmenize ve paylaşmanıza da olanak sağlar.

Şablonları incelediğinizde gayet profesyonel bir tasarıma sahip olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Genellikle cv hazırlama sitelerinde kaydolmanız gerekir ve bu da çoğu kullanıcı açısından büyük külfettir. Resumonk ise kaydolmadan rahatlıkla özgeçmişinizi hazırlayıp indirmenize ve paylaşmanıza olanak sağlar.

Cake Resume

CV hazırlama konusunda sizlere yardımcı olabilecek bir diğer site ise Cake Resume. Bu sitede özgeçmiş hazırlarken epey kolaylık yaşayacaksınız. Ancak cv hazırlamaya geçmeden önce kaydolmanız isteniyor. Kaydolduktan sonra seçtiğiniz bir şablon ile bedava cv hazırlayabilirsiniz. Site üzerinde değişken özgeçmiş taslakları mevcut. Bunlardan zevkinize en uygun olduğunu seçebilir ve adım adım özgeçmişinizi doldurabilirsiniz.

Bu noktada güzel olan şey kaydolurken verdiğiniz bilgilerin cv şablonuna otomatik olarak gelmesi. Yani kayıt esnasında girdiğiniz bilgiler aynı zamanda otomatik olarak özgeçmişinize yerleştiriliyor. Bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girdikten sonra özgeçmişinizi PDF şeklinde bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Visual CV

Eğer ben sadelikten yanayım diyorsanız Visual CV tam size göre. Alternatiflerine göre daha sade ama şık bir cv hazırlama seçeneği sunan sitede bilgilerinizi kısa sürede doldurarak özgeçmişinizi tamamlayabilirsiniz. Pratik seçeneklerle ilerleyebileceğiniz sitede ücretsiz versiyonu kullanabilirsiniz.

Ücretsiz versiyonu seçtiğinizde sizlere 3 adet şablon verilmektedir. Ayrıca Türkçe kullanım seçeneği olduğundan çok daha rahat bir şekilde özgeçmişinizi hazır hale getirebilir, indirebilirsiniz.

Novoresume

Yine fazla detaylı olmayan ancak şık ve profesyonel bir cv hazırlamanıza olanak sağlayan bir site. Belirli bir iş kolu ya da kişiselleştirilmiş bir özgeçmiş doldurmanıza imkân sağlayan Novoresume kullanışlı ve kolay bir arayüze sahip. Ayrıca bu sitenin bir diğer güzel özelliği CV'nizin daha kaliteli ve ilgi çekici olmasın adına sizlere ipucu vermesidir.

CV'nizi hazırlamanız için başlangıçta ufak bir kayıt aşamasından geçiyorsunuz. Bilgilerinizi girdikten ve kaydolduktan sonra CV hazırlama işlemine başlayabilir, PDF formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Canva

Eğer ben CV'min daha detaylı ve tasarımsal anlamda göz alıcı olmasını istiyorum diyorsanız Canva'yı deneyebilirsiniz. Canva sizlere benzersiz tasarımlarla CV çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Canva aslında daha çok sosyal medya, afiş, broşür gibi tasarım görselleri ararken kullanmasıyla bilinir ancak bir diğer önemli özelliği benzersiz CV hazırlama olanağı sunmasıdır.

İstemediğiniz kadar şablon, yazı tipi, arka plan görüntüsünü Canva'da bulabilirsiniz. İndirme seçenekleri ise PDF ile sınırlı değil. PDF yanı sıra Jpeg, docx formatında da CV'nizi indirebilirsiniz.

Enhancv

Eğer özgeçmişinizin daha kurumsal alanlara hitap etmesini istiyorsanız Enhancv aradığınız site olabilir. Enhancv ücretsiz, online olarak ulaşabileceğiniz ve içerisinde pek çok kaliteli şablonun olduğu bir site. Şablonlar eğitim aldığınız alan ya da sektöre göre farklı çizgilerde tasarlanmış durumdadır.

Bu sayede daha ciddi, daha kurumsal bir CV hazırlayabilirsiniz. CV'nizi oldukça pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz siteden özgeçmişinizi PDF formatında indirebilirsiniz. Eğer arzu ederseniz elbette ücretli ve dolayısıyla daha profesyonel seçenekleri de mevcut. Ancak ücretsiz sürümünün de CV hazırlama siteleri içerisinde en nitelikli seçenekler sunduğunu belirtelim.

Wozber

Ücretsiz olarak CV hazırlayabileceğiniz bir başka platform olan Wozber'de pek çok farklı alternatif şablon bulunuyor. Wozber'de cv hazırlamak oldukça kolay ve eğlenceli. Wozber'i diğer cv hazırlama sitelerinden ayıran şey ise güvenliğe önem vermesi.

Wozber'de CV hazırlamak için siteye girdiğinizde kaydolmanız isteniyor. Ancak kayıt esnasında verdiğiniz bilgiler kesinlikle Wozber'in sistemine yüklenmiyor. Bu sayede CV hazırlarken kişisel verileriniz en iyi şekilde korunmuş oluyor.

Toptalent.co

Hızlı, pratik ve bir o kadar profesyonel bir CV hazırlamak istemez misiniz? Toptalent.co sana bu imkânı sağlıyor. Sadece 3 adımda arzu ettiğin CV'yi ortaya çıkarabiliyorsunuz.

Site içerisinde pek çok farklı CV örneği bulunuyor. Bunları inceleyerek dilediğin şablonda bir CV oluşturmanız mümkün. Site içerisindeki Toptalent CV hazırlama programı ile etkileyici bir özgeçmiş yaratabilirsiniz. CV'in hazır olduğunda ise kaydedip PDF formatında indirebilirsiniz. 

Resume Genius

Sadece 15 dakikanı ayırarak profesyonel bir CV hazırlamak isterseniz sizi böyle alalım. Resume Genius, online CV hazırlama siteleri arasında en pratik kullanıma sahip sitelerden bir tanesi olarak öne çıkıyor. Eğer ücretsiz versiyonundan yararlanmak istiyorsanız sizler için hazırlanmış ücretsiz şablonları inceleyebilir, dilediğiniz üzerinden özgeçmişinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

ResumUp

Özel tasarlanmış şablonlara sahip olan ResumUp, yeni bir işe başlarken sizlerin şansını arttırmaya yardımcı olan bir site. Hazırlayacağınız şablonda becerilerinizi çok daha vurgulu bir şekilde öne çıkarmanıza olanak sağlayan site hızlı ve bir o kadar kolay bir deneyim sunuyor.

Adım adım kolay bir şekilde ilerleyeceğiniz sitede sizlere sunulan şablonlar arasında infografik çeşitler de mevcut. Ücretsiz cv hazırlama siteleri arasında epey popüler olan ResumUp ile iyi bir kariyer başlangıcına adım atabilirsiniz.