Etkili Zaman & İş Yönetim platformu BeforeSunset, 4,5 Milyon TL’nin üstünde yatırım aldı

"Gün batımından önce işleriniz hallolsun" felsefesiyle yola çıkan zaman ve bütçe yönetimi platformu BeforeSunset, 4,5 Milyon TL'nin üstünde yatırım aldı.
Etkili Zaman & İş Yönetim platformu BeforeSunset, 4,5 Milyon TL'nin üstünde yatırım aldı

Geleneksel çalışma saatleri olan 9.00-17.00 aralığının günümüzde gittikçe az rastlanmasıyla birlikte pandemi dönemi iş dünyasını daha da karmaşıklaştırdı. İş gününün belirli saat aralıklarında olmaması ve çalışanların daha fazla maaş alabilmek amacıyla mesai sistemiyle çalışması çalışanları, fiziksel ve mental açıdan olumsuz etkiliyor.

BeforeSunset araştırma ekibi tarafından yürütülen bir ankette, yanıt verenlerin %70‘i, çalışanları yakın dönemde en çok zorlayan şeyin zaman ve ücret taahhüdü yaklaşımları olduğunu gösterdi. Ankete göre, bu işçiler, tam zamanlı çalışanlarla aynı muameleyi görmüyor ve onlar gibi tazmin edilmiyor. Aynı anket sonuçları, katılımcıların yaklaşık %41‘inin zamanlarını takip etmek için yetkin herhangi bir teknolojik araçtan haberdar olmadıklarını veya mevcut yöntemleri kullanışsız bulduklarını gösteriyor.

Bu nedenle; çalışanların daha çok çalışmak yerine, daha akıllıca çalışmaya başlamalarına ve iş günlerini kendilerine göre yönetmelerine yardımcı olmak için yola çıkan BeforeSunset, 3 ay önce dünya çapında birçok melek yatırımcıdan aldığı 4.5 milyon TL‘nin üstündeki yatırımla, pratik kullanıcı arayüzü ve müşteri destek hunisi ve birçok özellik sunuyor.

Daha önce İstanbul merkezli bir yazılım geliştirme şirketinde çalışan kurucu ekip, kendi iş kollarında verimliliklerini artırmak adına proje yönetimi, teknoloji sektörlerinde zaman yönetimi, ve çalışanlara bu gibi konularda destek olan teknolojik araçlar üzerine araştırma fırsatı bulmalarının ardından bir yan proje olarak böyle bir platform oluşturmak için yola koyuldu.

2021 yılında İzmir‘de kurulan platform, dünya çapında, çalışanları iş günleri üzerinde hakimiyet sahibi olmaları için doğru araçlar ile bir araya getirme vizyonuyla yola çıktı. Çalışanların iş günlerini “gün batımından önce” bitirmelerini sağlama fikriyle platformu oluşturan şirket kurucuları, insanları kısıtlı getiriler için fazla çalışmaya zorlayan modern iş-yaşam normlarını değiştirmek istiyor.

İş akışlarını iyileştirmeyi ve eyleme geçirilebilir içgörüler elde etmeyi amaçlayan platform, çalışanların kendilerine ayırabilecekleri zamanı kazandıklarından emin olmalarını sağlayan, kullanımı kolay bir zaman ve iş yönetim yazılımı hizmeti veriyor.

BeforeSunset’in özellikleri

  • Sınırsız proje kolaylaştırılması
  • Görevlerde/projelerde taahhüt edilen zamanı takip etmek için tek tıklamayla başlatılan zamanlayıcı
  • İş arkadaşlarına birden fazla görev ataması yapabilme
  • Sorunsuz raporlama için haftalık ve aylık raporlar
  • Proje yöneticileri, serbest çalışanlar, saatlik çalışanlar ve ekip liderleri için birden çok kullanıcı rolü
  • Faturalandırılabilir ve faturalandırılmayan görev yönetimleri
BeforeSunset'in özellikleri

Kuruluşundan bu yana, sadece birkaç hafta içinde 100‘den fazla kullanıcıya ulaşan BeforeSunset, sınırlı bir süre için geçerli olan ücretsiz abonelik sağlıyor. Platformu kullanmak isteyenler, müşterilerini, proje adını ve görevlerinizi ekliyor. Projelerini oluşturarak zamanlayıcıyı başlatıyor.

Ardından çalışanlar, projeyi ve ilgili görevi seçerek zamanlayıcıyı başlatıyor ve üretkenlikleri iş sahipleri tarafından takip ediliyor. Projeleri, görevleri, ekip ilerlemeleri hakkında ayrıntılı raporlara erişilebiliyor. Kişisel ve ekip izlemesiyle üretkenlik haftalık olarak izlenebiliyor.

Saatlik çalışanı olan şirketler, ekibinin zamanını takip ediyor ve onları neyin fazla çalıştırdığını görebiliyor. Ayrıca, müşteriler için kapsamlı raporlar oluşturarak faturalandırma arayüzü ile doğru tazminat sağlıyor.

Serbest çalışanlar ise zamanını takip edebiliyor ve her proje için faturalar oluşturuyor. Günlük görevlerini de platform üzerinden kontrol edebiliyor.

BeforeSunset, işverenler, serbest çalışanlar ve birlikte proje yürüten ekipler için güzel bir felsefeyle zaman tasarrufu sağlıyor. Böylece, hem çalışanlar hem de işverenler bir proje üzerinde ne kadar zaman harcandığı, çalışanların eksi ve artı yönleri gibi detayları analiz ederek buna göre bir iş bölümü gerçekleştirme imkanı buluyor. BeforeSunset, ne kadar süre ne kadar verimde çalıştığını görmek isteyenler için oldukça yararlı bir platform. 🙂