ShipShack: Yeni nesil lojistik deneyimi

ShipShack, online mağazalardan yapılan siparişleri otomatik bir sistemle karşılayarak lojistik hizmeti sunuyor.
ShipShack: Yeni nesil lojistik deneyimi

ShipShack, yüksek büyüme gösteren e-ticaret ve DTC markaları için teknoloji etkin bir 3PL’dir. Büyüklüğü ne olursa olsun herhangi bir satıcının uygun maliyetli sipariş karşılama hizmetlerini kullanmasını sağlamak, zamanlarını ve maliyetlerini optimize etmelerine yardımcı olmak ve müşterileri memnun etmek için aynı gün teslimat deneyimini kullanmalarını sağlıyor.

Araştırmalara göre, online alışverişte müşterilerin yüzde 46‘sı teslimat maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle sepeti terk ediyor. Aynı zamanda, kötü bir teslimat deneyimi yaşayan müşterilerin yüzde 72‘si aynı markayı bir daha tercih etmek istemiyor.

Bundan yola çıkarak; yeni nesil lojistik deneyimi, The Purest Solutions, flavus.com, Bast, Harley Davidson, Hyperactive, Paker Healthy Snacks ve Placebo Originals gibi markaların siparişlerini karşılayarak ürünleri paketliyor ve işletmelerin müşteri memnuniyeti için hızlı kargo hizmeti sunuyor.

Yeni nesil lojistik markası, e-ticaret alanında sıkça rastlanan hatalar olan SEO kullanımı, iade politikası, ödeme seçeneği, gönderi yöntemleri ve arama optimizasyonu gibi konulara da çözüm olmayı hedefliyor.

2022 yılında Atakan Körpez ve Ulaş Kaan Kurtay‘ın kurduğu ShipShack, ultra hızlı sipariş karşılama, ölçeklenebilir depo yönetimi, şeffaf ve basit fiyatlandırma, uygun fiyatlı kargo & aynı gün teslimat, kolay envanter entegrasyonu ve yeni nesil e-ticaret deneyimi özellikleri bulunuyor.

Bu lojistik markası, fulfillment adı verilen iş modeliyle, siparişlerin müşterilere iletilmesi sürecinde geçen tüm e-ticaret operasyonlarının sadece bir sistem içinde toplanmasını sağlıyor. Bulut tabanlı yazılım ile tek platformdan ürün takibi yapan ShipShack, satıcıların envanterlerini müşterilerin yakınında bulunan bir merkezde depolayarak nakliye süresini kısaltmaya ve maliyet tasarrufu sağlamaya yarar.

Stok ürünlerin siparişlerinden sonra belirli bir ambalajlama sistemi ile paketlenerek müşteriye ulaştırılmak üzere yola çıkıyor. Fiyatlandırma prensipleri ise, stok kontrolü, kayıtların tutulması, sipariş takibi ve teslimatın izlenmesi gibi süreçleri kapsıyor.