Keyo: Avuç içi kimlik doğrulama girişimi

Keyo, bir el hareketiyle kişiye ait olana erişmek ve işe alım, ödeme yapma gibi birçok konu için avuç içi kimlik doğrulama hizmeti veriyor.
Keyo: Avuç içi kimlik doğrulama hizmeti

Keyo Network, insanlar ve işletmeler için ilk güvenli küresel kimlik platformudur. Kullanıcılar, dünya çapındaki herhangi bir katılımcı işletmede avuçlarını taramak için yalnızca bir kere kaydoluyor.

Avuç içi kimlik doğrulama hizmeti, mühendisler, tasarımcılar ve inşaatçılardan oluşan ekibi ile kimliğin geleceğini şekillendiriyor. Ayrıca anahtarları, kredi kartlarını, RFID anahtarlıklarını, biletleri ve cüzdanları avuç içi taramasıyla değiştiriyor. Şirket, sahip olduğu ağ ile en yenilikçi fikirler için esnek ve güçlü bir uygulama altyapısı oluşturan tescilli donanım ve yazılım tarafından destekleniyor.

Hizmetin sahip olduğu teknoloji, her türden işletmenin çok modlu el tarama kimlik doğrulamasını kolayca benimsemesine olanak tanıyor. Bu, bir kişinin kimliğini doğrulamak için parmak izleri, avuç içi izleri ve hatta avuç içi damar yapısını içeren elin farklı kısımlarını kullanmayı kapsıyor. Bu sayede, finans, seyahat ve konaklama, sağlık, ulaşım, bina güvenliği ve daha pek çok alanda kullanılıyor.

Bu avuç iç damar yapısını haritalamak için yakın kızılötesi ışığı kullanılıyor. Kandaki hemoglobini ve yaklaşık 5 milyon farklı referans noktasını kullanan sensör daha sonra bu referans noktalarını benzersiz, şifreli bir anahtara dönüştürüyor ve ham biyometrik verileri siliyor.

Keyo

Keyo’nun Özellikleri Nelerdir?

Jaxon Klein‘ın kurduğu Keyo, yakalanan hiçbir verinin sızdırılmamasını veya kamu gözetimi için yeniden tasarlanmamasını sağlamak için dahili ve harici el biyometrisinin karmaşık bir kombinasyonunu kullanıyor. Patentli donanım ve yazılım, küresel erişim için milyarlarca kullanıcıya ölçeklenebiliyor.

Veri tabanları ile milyarlarca biyometrik kaydı milisaniyeler içinde karşılaştırılıyor ve uzun işlem sürelerini ortadan kaldırıyor. Güçlü SDK, API ve kullanıma hazır örnek uygulamalara sahip dokunmatik ekran yerel uygulama mağazası, entegrasyonları çok kolay hale getiriyor.

Keyo, tüketici verilerinin gizliliğini ciddiye alıyor, hassas bilgileri korumak için askeri düzeyde şifreleme kullanıyor ve GDPR, BIPA, CCPA ve SOC2 gibi tüm önemli gizlilik ve güvenlik çerçevelerini destekliyor.

Keyo özellikleri

Keyo’nun yeni nesil kimlik platformu, düşük gecikme, yüksek milyarlarca kullanıcıya kadar iş hacmi eşleştirme gibi özellikleri ve sahip olduğu API, SDK ve App Store, başlamayı kolay ve uygun maliyetli hale getiriyor. KeyoAnywhere SDK, kullanıcıların masaüstü veya telefonlarında biyometrik olarak doğrulanmış uygulamalara giriş yapmak için KeyoID’lerini kullanmalarına izin veriyor.

Kullanıcılar, yeni nesil kimlik platformunun dinamik olarak ölçeklenen eşleştirme motorunu çalışırken görmek için hedef kullanıcı sayısını giriyor ve istek hacmini eşleştiriyor. Aynı zamanda, Keyo Wave ile, kullanıcıları farklı açılarda, mesafelerde ve el becerisi derecelerinde tanımlamak için benzeri görülmemiş bir esneklik sağlıyor.

Platformun sahip olduğu özelliklerden biri olan Cloud, büyük ölçüde ölçeklendirmek için amaca yönelik olarak tasarlanmış, gizlilik merkezli tek biyometrik kimlik platformudur. Son teknoloji yapay zeka sayesinde, vektör optimizasyonu, dinamik ölçeklenebilirlik, amaca yönelik sensörler ve daha fazlası ile Keyo Cloud, herhangi bir ölçekte 500ms eşleştirme hızı ve sınırsız verim sağlıyor.