MediaMarkt Startup Challenge için 5. dönem başvuruları başladı!

Girişimcilik ekosistemine yön vermek amacıyla başlatılan ve bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan MediaMarkt Startup Challenge için başvurular başladı!
mediamarkt startup challenge

MediaMarkt Türkiye tarafından, girişimcilere destek vermek, girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve perakende dünyasının geleceğinde güzel bir rota belirlemek amacıyla başlatılan MediaMarkt Startup Challenge, bu yıl 5'incisini düzenlemek için başvurularını açtı.

Geleceğin teknolojilerini kurgulayan, perakendeye yön verecek girişimcileri bir araya getirmeyi hedefleyen yarışma için başvurular mediamarktstartupchallenge.com üzerinden 5 Ekim tarihine kadar devam edecek.

MediaMarkt Startup Challenge Nedir?

Perakende dünyasını değiştirme isteğiyle harekete geçen MediaMarkt, dijitalleşmeyi kültür haline getirmiş girişimlerle başarabileceklerini düşünerek MediaMarkt Startup Challenge’ı kurdu. Bu etkinlikle, geleceğin teknolojilerini kurgulayan şirketlerle, perakendeyi yeniden şekillendirecek girişimcileri bir araya getirmek amaçlanıyor.

MediaMarkt, Buybuddy ile 10 mağazada ve ilk yılın kazananlarından Udentify ile 5 mağazada işbirliği yapıyor. Ayrıca AssistBox, B2Metric, Countbuddy, Optiyol ve Qumpara ile pilot çalışmalar yürütülüyor. MediaMarkt Startup Challenge’ta şimdiye kadar kazananlar (Buybuddy, Udentify, Kutu ve Shopi) Almanya’daki Plug and Play Tech Center ağına katılarak hızlandırma programından yararlanma fırsatı buldu.

MediaMarkt Startup Challenge’a katılan girişimleri neler bekliyor?

Başvuran projeler eleme süreçlerinden geçtikten sonra, istenilen kriterlere uygun bulunan projeler, 1 Kasım günü MediaMarkt Startup Challenge Day etkinliğinde uzman jüri karşısında sunumlarını yapacaklar.

Bu etkinlik sonucunda ilk üçe giren girişimler oldukça güzel ödüller bekliyor. Birinci olan proje, MediaMarktSaturn Holding içerisinde değerlendirilme ve MediaMarkt Türkiye mağazalarında pilot uygulama fırsatı yakalayacak. Ayrıca Ödül Sponsoru olan Google'dan Bulut Kredisi ve Google Geliştirici Uzmanlarından Mentorluk Desteği alacak, yarışmanın Kurumsal Partneri olan Index Grup'tan da dizüstü bilgisayar hediye edilecek.

Yarışmanın ikinci ve üçüncülerine ise, MediaMarkt Türkiye mağazalarında pilot uygulama fırsatıyla yine Google'dan Bulut Kredisi, Google Geliştirici Uzmanlarından Mentorluk Desteği ve Index Grup'tan dizüstü bilgisayar desteği sunulacak.