Vego: Vegan ve vejetaryen beslenenler için yemek sipariş uygulaması

Sürdürülebilir, etik ve sağlıklı bir gelecek için tek çatı altında buluşmayı amaçlayan Vego, vegan ve vejetaryen yemek severleri birleştiriyor!
Vego: Vegan ve vejetaryen beslenenler için yemek sipariş uygulaması

Günümüzde farklı beslenme biçimleri benimseyen insanların artmasıyla birlikte sıkça gündeme gelen vegan ve vejetaryen beslenme için yemek sipariş alternatifi bulundurmak amacıyla kurulan Vego, sürdürülebilir bir iş modeli benimsiyor.

Vego'nun kurucusu ve CEO'su Abdullah Faruk Günaydın, kendisinin de vejetaryen olma sürecindeki en büyük etkenin; iki tane kedisinin olması ve hayvanları yenilecek / sevilecek olarak ayırmaktan öte görmeye başlaması olduğunu belirtiyor.

Pilot bölge olarak Kadıköy'ü belirleyen yemek sipariş uygulaması, sıfır karbon salımı ve sıfır atık politikasıyla çalışan yemek siparişi uygulaması olmayı hedefliyor. Kullanıcılarına iOS ve Android üzerinden hizmet veren uygulama, başlangıç olarak Kadıköy bölgesindeki vegan ve vejetaryen mutfağı olan restoranları müşterileriyle buluşturuyor. Vegan ve vejetaryen beslenme dünyasına uygun olacak şekilde hizmetini projelendiren uygulama, sıfır atık ve sıfır karbon salımı için özel olarak çalıştığı paketleme biçimi ile sadece bisiklet ve elektrikli motor ile servis veriyor.

Vego‘ya göre İstanbul'da 20.000'den fazla vegan ve vejetaryen restoran var. Şirket, faaliyetlerini tüm bu restoranları kapsayacak şekilde genişletmeyi hedefliyor.

Vego'nun özellikleri nedir?

Vego’nun özellikleri nedir?

Uygulamanın hızlı güncellemeleriyle kişiler değişikliklerden hemen haberdar olabiliyor ve canlı yardımla herhangi bir soruları olduğunda hızlıca cevap alabiliyorlar. Ayrıca kullanıcılar, siparişlerinden aldıkları besin değerlerini görüntüleyebiliyor. Sade arayüz tasarımı ve gece moduyla kullanıcılara kolay kullanım sağlıyor.

İstanbul’da karbon nötr şehir çalışmaları yapmak, üreten ve kendine yetebilen şehir modelleri yaratmak ve ‘Örnek Şehir’ yaratmak için bir başlangıç niteliğinde olduklarını söyleyen Vego, sıfır karbon salımı politikasına uygun filoyu kurmayı ve buna uygun teknolojide hem ekipmanları hem hizmet alanını genişletmeyi amaçlıyor.