MentalUP: Oyunlaştırılmış Eğitim Platformu

MentalUP, 4 - 13 yaş arasındaki kullanıcılarına dijital eğitim, fiziksel egzersizler ve zeka gelişimi odaklı içerikler ve zeka oyunları konusunda reklamsız içerikler sunuyor.
MentalUP: Oyunlaştırılmış Eğitim Platformu

MentalUP uygulaması, çocukların bilişsel ve fiziksel becerilerini eğlenceli şekilde geliştiren eğitici bir oyun uygulamasıdır.

Pedagojik Ürün sertifikalı ve ödüllü bir eğitim platformu, University College London, Institute of Education EDUCATE Programının bir katılımcısıdır ve Türk menşeli global bir uygulama olan MentalUP LTD, Capria VC, Türk Telekom Ventures ve Ida Capital gibi birçok yerli ve yabancı yatırımcıya sahiptir.

Tüm dünyada, ağırlıklı olarak 4 – 13 yaş arası milyonlarca çocuk tarafından kullanılan MentalUP, çocukların dikkat, hafıza ve problem çözme gibi bilişsel becerilerini geliştiriyor. Bununla birlikte kas gelişimi, güç, denge gelişimi ve beden eğitimi adına yüzlerce fiziksel egzersiz de içeriyor. MentalUP, zihinsel ve fiziksel zindelik sağlamak isteyen yetişkinler tarafından da kullanılıyor.

Emre Özgündüz ve Reşit Doğan tarafından kurulan MentalUP, tüm egzersizlerini eğlenceli oyunlar şeklinde tasarlıyor. Bu nedenle çocuklar MentalUP’ı ek bir sorumluluk olarak görmüyor, aksine bunu eğlenceli buluyor ve oynamaktan zevk alıyorlar.

Zihinsel faaliyetlere erken yaşta başlayan bireyler akademik yaşamlarında fark yaratabiliyorlar. Platformun web ve mobil uygulamaları; alanında uzman eğitmenlerin, akademisyenlerin ve bilim insanlarının önderliğinde geliştirilmiş, deneyimli bir ekibin ürünüdür.

Android, IOS ve Web üzerinden kullanılan uygulama, 100‘den fazla ülkede en çok ABD, Türkiye, Birleşik Krallık, Kanada ve Brezilya’da 10 milyondan fazla kullanıcı sayısı ve 270 milyondan fazla oynanan oyun ile faaliyet gösteriyor.

MentalUP

MentalUP’ın özellikleri nelerdir?

4 yaş ve üzeri milyonlarca çocuğun zihinsel ve bedensel gelişimlerine destek olan eğitici zeka oyunları ve fitness / spor uygulaması, 150+ eğitsel oyun, 200+ spor hareketleri, kullanıcıya özel günlük 20 dakika zeka oyunu, +7 dakika spor programı, dikkat, hafıza, mantık, görsel ve sözel becerileri geliştiren egzersizler, güçlü ve geliştirilebilir yönlerini gösteren performans raporu, derslere yardımcı ve değişen/gelişen becerilerin günlük, haftalık ve aylık takibi sunuyor.

Platformun sunduğu zihinsel ve fiziksel şu şekilde;

  • Hafıza oyunları (hafıza egzersizleri) öğrenme kabiliyetini geliştiriyor.
  • Dikkat egzersizleri dikkati sürdürmeyi ve odaklanmayı sağlıyor.
  • Görsel zeka egzersizleri yaratıcı düşünceyi tetikliyor.
  • Mantığı ve problem çözme yeteneğini geliştiriyor.
  • Kişiye özgü beyin geliştirme egzersizleri ilgi uyandırıcıdır.
  • Birbirinden keyifli zeka ve akıl oyunları ile beyni çalıştırıyor.
  • Beden eğitimi ve zihinsel zindeliği sağlamanın formülüdür.