Menulux: Restoran POS ve Dijital Menü Sistemleri

Menulux, Türkiye'nin ilk mobil POS sistemini geliştirerek tablet menüler, garson el terminalleri ve tüm akıllı telefonlar üzerinden mobil sipariş ve mobil ödeme çözümleri sunuyor.
Menulux: Restoran POS Sistemleri ve Dijital Menü

Menulux, sektörü mobil ve bulut teknolojilerine uyumlu hale getirerek ticareti insanlar ve işletmeler için daha kolay ve erişilebilir kılarak dijital restoran menüleri, mobil sipariş ve ödeme çözümleri sağlıyor.

Kocaeli Üniversitesi Teknopark’ta yer alan Ar-Ge ve yazılım geliştirme merkezinde sektöre yönelik bulut sistemler ve mobil uygulama çözümleri alanında yenilikçi ürünler geliştiriyor. Restoran, kafe, kahve dükkanları, pastaneler ve oteller için ürettiği yenilikçi POS çözümleri ve 7/24 desteği ile işletmeleri satış yapmaya hazır hale getiriyor.

Özgür Ulucay tarafından kurulan Menulux, pos çözümleri içerisinde yönetim & raporlama ve garson çözümleri, dijital menü ve online sipariş özellikleri sunuyor.

POS Çözümleri içerisinde Restoran POS Sistemi, Kafe POS Sistemi, Market POS Sistemi, Tablet POS Sistemi, Takeaway POS Sistemi, Web POS Sistemi, Entegrasyonlar ve cihazlar seçenekleri bulunuyor. Dijital menüde Dijital Tablet Menü ve Dijital QR Menü, yönetim & raporlamada online web portal ve mobil raporlama, garson çözümlerinde ise garson el terminali ve garson çağrı sistemi kategorileri bulunuyor.

Menulux Özellikleri Nelerdir?

Menulux Özellikleri Nelerdir?

Mobil POS barkod sistemi, Android tabanlı cihazlar için geliştirilen market otomasyonu uygulamasıdır. Bulut altyapısı sayesinde tüm bilgiler, internete bağlı bir bilgisayar veya akıllı telefondan erişerek işletmeler uzaktan kolayca yönetiliyor. POS barkod sistemi, market, büfe, kantin, kasap, manav ve hızlı satış yapan tüm işletmeler için uygun bir satış otomasyonu çözümü sunuyor.

POS barkod sistemi ile, online ve offline çalışma özelliği sayesinde internet bağlantısı olmasa da kesintisiz olarak satış yapmaya ve ödeme almaya devam ediyor. Stok sistemi sayesinde tüm ürün stoklarını anlık olarak takip etmenin yanında cost control sistemine bağlı olarak maliyetler de takip ediliyor. Müşteri, tedarikçi, personel veya ödenmez gibi cari hesaplar oluşturma, tüm alacak ve borçları takip etmeyi sağlama gibi imkanları da bulunuyor.

Kasa, garson veya el terminallerinden alınan siparişleri mutfak ve barlardaki termal yazıcılardan anında yazdırarak sipariş süreçlerini hızlandırıyor, Menulux POS sisteminin barkod okuma özelliği sayesinde barkodlu ürünler ile barkodlu terazi etiketlerini okutarak kolayca hızlı satış yapılabiliyor.

Ingenico yazarkasalar ile GMP3 ve TSM (kablolu ve kablosuz) entegrasyonu sayesinde mali onaylı bir POS sistem çözümü sunuyor, Yemeksepeti’nden gelen siparişler için otomatik olarak paket adisyon açarak mutfaklardan yazdırmayı sağlıyor, telefon çağrısı üzerinden kayıtlı müşteriyi tanıyor, yeni müşteriyi sisteme kolayca kaydederek hızlı şekilde paket sipariş alıyor ve kilo ve gramajlı ürünleri terazide tartarak barkod etiketi yazdırıyor, barkod okuyucu ile satışı hızlı ve kolay bir şekilde tamamlıyor.

Menulux Özellikleri Nelerdir?

Restoran ve kafe POS sisteminde, ürünlere dokunarak kolayca sipariş alınıyor, ürün seçenekleri inceleniyor, kategoriler arasında dolaşılıyor, sipariş ürünleri arasında istenilenler seçilerek ikram, iptal veya iade işlemlerini tek dokunuşla gerçekleştiriyor. Sipariş ürünleri seçilerek bölünüyor ve diğer masalara kolayca taşınıyor. Yerleşim planındaki masalara dokunarak sipariş almaya başlanıyor. Masalardaki açık siparişleri, açılış zamanları ve toplam sipariş tutarları ile birlikte görüntüleniyor.

Market POS sisteminde ise, market, büfe, kantin, kasap ve manav gibi tüm hızlı satış işletmelerine uygun olarak barkodlu satış otomasyonu sağlanıyor. Barkod okutarak satış kalemi iptal ediliyor veya ürün iadesi alınıyor, Market POS sistemi Ingenico yazarkasalar, barkod okuyucular, manyetik kart okuyucuları, barkodlu ve barkodsuz teraziler ile bütünleşik olarak kullanılıyor, satışı kapatmak için tek dokunuşla nakit, kredi kartı, ticket, cari gibi türlerde tek veya parçalı ödeme alınıyor. GMP3 entegrasyonu sayesinde EFT-POS cihazlarından mali fiş veya fatura yazdırılıyor.

Menulux ayrıca, sunduğu garson ve el terminali özellikleri ile garsonların sipariş anında doğru masayı hızlıca seçmeleri için yerleşim planını görsel şekilde sunarak kolaylık sağlıyor. Ayrıca dolu bir masayı seçerek bu masanın önceki siparişlerini de görüntüleyebiliyor ve yazdırabiliyor.

Menulux’un sağladığı kolaylıklardan biri olan Menulux Watch ise müşteri tarafından yapılan çağrıyı bulut üzerinden garsonun akıllı saatine sesli ya da titreşimli olarak anında bildiriyor. Böylece garson doğrudan sipariş yapılan masaya giderek, müşterinin talepleri doğrultusunda hızlı bir şekilde hizmet etmeye başlıyor. Yiyecek veya içecek servise hazır olduğunda garsonun akıllı saatine bildirim geliyor ve zaman kaybı olmadan müşteriye servisi sağlanıyor.

Menulux Portal online raporlama ve analiz sistemi, anlık ve dönemsel raporlar yanında verileri görsel analizler biçiminde sunarak işletme için doğru kararlar almaya ve iş büyütmeye yardımcı oluyor. Merkezi yönetim ve raporlama sistemi sayesinde tüm şubeler tek bir hesap üzerinden yönetiliyor, konsolide ve karşılaştırmalı şube raporlarını aynı ekran üzerinde gözlemliyor.