Migros Sanal Market Uygulamasını İnceledik

Sanal market uygulamalarından biri olan Migros Sanal Market, Migros mağazalarında satılan tüm ürünlere, mağazada bulunan aynı fiyat ve avantajlarla ulaşım imkanı sağlıyor.
Migros Sanal Market Uygulamasını İnceledik

Migros Sanal Market üzerinden, 7/24 sipariş imkanı internet aracılığıyla sağlanıyor. Müşteriler, Migros Market aracılığıyla gıda alışverişlerini bir yere gitmek zorunda olmadan yapabiliyor, kapıda kredi kartı, online veya kapıda nakit kullanarak siparişlerini tamamlayabiliyor.

Ürün ve hizmetler, Migros mağazaları ile aynı şekilde işleyerek fiyat, indirim ve kampanyaları internet sitesinden de takip edebiliyor. Siparişler, müşterilerin belirlediği tarihte veya aynı gün içerisinde evlerine bırakılıyor.

iPhone ve Android cihazlarda kullanılabilen Migros, Android cihazlarda çalışan “Ses ile Ürün Arama Özelliği”ni müşterileri ile buluşturuyor ve siparişler daha hızlı şekilde veriliyor. Ayrıca barkod üzerinden arama seçeneği de bulunuyor.

Migros Sanal Market Siparişi Nasıl Verilir?

Migros Sanal Market’te Money veya Money Bonus Kart’a özel fiyat ve avantajlardan yararlanmak için sipariş oluşturmaya başlamadan önce üye girişi yapmak gerekiyor. Bölge seçim ekranından siparişin teslim edilmesi istenilen il ve semti seçtikten sonra sipariş oluşturmaya başlanıyor. 

Ana sayfada yer alan reyonlar arasında gezinerek ya da sayfanın üstündeki arama alanına ürün isim ya da markasını yazarak sipariş etmek istenilen ürünler belirleniyor. Belirlenen ürünler sepete ekleniyor, siparişi tamamlamaya geçmeden önce “Sepete Git” butonuyla sepet görüntülenebiliyor. Sepet sayfasında, sepetteki ürünler silinebiliyor, adet/kg. güncellemesi de yapılabiliyor. 

Teslimat adresi ve fatura bilgilerini girdikten sonra açılan ekranda teslimat günü ve saati seçiliyor. Siparişlere alternatif ürün belirleyebiliyor, özel not varsa eklenebiliyor. Ödeme seçenekleri arasından ödeme şekli belirleniyor, toplam sipariş tutarı, var ise indirimler ve ödenecek tutar görüntüleniyor.

Kullanıcı, Mesafeli Satış Sözleşmesi'nin okuduğu ve koşulları kabul ettiğini işaretleyerek siparişini sonlandırabiliyor. Sonrasında açılacak ekranda sipariş edilen ürünlerin listesini, ödenecek tutarı, teslimat ve fatura bilgilerinizi görebiliyor. Bu ekran Migros üyelik bilgilerinde kayıtlı e-posta adresine de mail olarak ulaştırılıyor. Toplam alışveriş tutarı 250 TL altındaysa 5.90 TL kargo ücreti ödenmesi gerekiyor.

Aralarında Migros Sanal Market‘in de olduğu hızlı teslimat uygulamalarını incelediğimiz yazımızı da inceleyerek teslimat uygulamaları ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.