Mobil oyun platformu BlueStacks, ortaklık programı başlattı

Android platformundaki 2 milyonu aşkın oyunu bilgisayarda oynamayı mümkün kılan mobil oyun platformu BlueStacks, ortaklık programı başlatarak 57 ülkeden katılımcı sağlıyor.
Mobil oyun platformu BlueStacks, ortaklık programı başlattı

İş dünyasında ve dijital platformlarda artan rekabetin ardından, pazarlama profesyonelleri yeni büyüme modelleri bulmaya başlıyor. ABD'de yapılan araştırmalara göre, 5 işletmeden dördü gelirlerini artırmak için ortaklık programlarını kullanıyor. Mobil oyun platformu BlueStacks de ortaklık programında yer alıyor.

Affiliate pazarlama olarak da anılan ortaklık programları, referanslı bağlantılar aracılığıyla her üye kaydı, indirme veya satış için belirli bir kazanç hedefliyor. ABD’de yapılan araştırmalar sonucunda, kendi hedef kitlelerine hitap eden içerik üreticileri tarafından da benimsenen bu programlardan elde edilen gelirlerin, şirketlerin toplam gelirinin %30’una karşılık geldiği belirtildi.

BlueStacks Kurucusu ve CEO’su Rosen Sharma, konuyla ilgili; “Android platformundaki 2 milyonu aşkın oyunu bilgisayarda oynamayı mümkün kılan BlueStacks olarak, video oyun odaklı içerik üreticilerine, YouTube yayıncılarına ve oyun odaklı internet sitelerine emeklerinin karşılıklarını alabilecekleri bir gelir modeli sunuyoruz” dedi.

Blog, sosyal medya, YouTube kanalı gibi platformları kullanan ve geniş hedef kitlelere ulaşan yayıncı ve içerik üreticilerinin yüzde 84‘ünün farklı şirketlerin ortaklık modellerine dahil olduğu biliniyor.

BlueStacks’ın iş ortaklığı programı, 57 ülkeden çok sayıda katılımcıya ulaştı

İçerik üreticilerinin katıldıkları platform üzerinden, şirketlerinin sundukları ortaklık programı sayesinde özel bağlantılara gelen tıklama ve indirme başına gelir elde ettiklerini açıklayan Rosen Sharma, “Bugün BlueStacks olarak sunduğumuz iş ortaklığı programı, 57 ülkeden çok sayıda katılımcıya ulaştı. Aylık 60 ila 80 bin dolar arası gelir elde eden iş ortaklarımız var. Programa katılanlar, kendilerine özel platform üzerinden BlueStacks çatısı altında sunulan 500’ü aşkın mobil oyun teklifini, komisyon oranlarını ve diğer istatistikleri inceleyebiliyor” ifadelerini kullandı. 

BlueStacks'ın iş ortaklığı programı, 57 ülkeden çok sayıda katılımcıya ulaştı

Programa, özgün içerik üreten içerik üreticileri katılabiliyor

Programa, herhangi bir platformda video oyun odaklı özgün içerikler üreten ve belirli bir hedef kitleye etki gösteren tüm içerik üreticileri katılabiliyor.

Sharma, konu hakkındaki açıklamalarını şu ifadelerle sonlandırdı: “Platforma kayıt olanların içerik mecralarında ilgili yerlere konumlandırdıkları bağlantılara yönelik tüm tıklama ve indirme gibi aktiviteler, gerçek zamanlı olarak kaydediliyor. Minimum ödeme eşiğine ulaşan tüm içerik üreticileri, ödemelerini sistemde kayıtlı hesap numaralarına zamanında alabiliyor. İlgilenen herkesi tüm ayrıntılar ve ortaklık programına kayıt için BlueStacks.com adresine bekliyoruz.”