Native Teams, 2 milyon euro tohum yatırımı aldı

Jack Thorogood ve Alexandra Mitrevska tarafından Haziran 2021'de kurulan Native Teams, freelance çalışanlar ve işverenler için esnek ödeme ve bordro hizmeti verdiği platformuna 2 milyon euro tohum yatırımı aldı.
Native Teams, 2 milyon euro tohum yatırımı aldı

Native Teams, freelance çalışanlar ve işverenler için esnek ödeme, bordro hizmetleri sağladığı girişimi ile 2 milyon euro tohum yatırımı aldı.

Dijitalleşmenin hayatımızı şekillendirmesinin ardından bugünkü çalışma modelleri de farklılık göstermeye başladı. Bu dinamiklerin ortaya çıkardığı yeniliklerden birisi uzaktan çalışma modeli oldu. Freelance ve uzaktan çalışma modellerinin ihtiyaçlarına yönelik çözümler de buna paralel olarak bir gereklilik haline geldi.

Avrupa’da 30’dan fazla ülkede faaliyet gösteren, freelance çalışanlar ve işverenler için esnek ödeme ve bordro hizmetleri veren girişim, geliştirdiği yazılım çözümleriyle her işverenin ve çalışanın işlerin uzaktan da sorunsuz bir şekilde yürüyebileceğini, dolayısıyla gereksiz iş maliyetlerinin azaltılmasının yeni yollarını sunuyor. Native Teams, Güney Avrupa’nın önde gelen erken aşama girişim sermayelerinden Eleven Ventures tarafından 2 milyon euro tohum yatırım aldı.

“Freelancer Nedir?” yazımıza da daha fazla bilgi almak için göz atabilirsiniz.

Native teams, her ülkenin hukuki altyapısına uyumlu işe alım süreçleri geliştiriyor

Yenilikçi finans ve İK altyapısı ile sektöre yeni bir bakış açısı kazandıran Native Teams, uzaktan veya uluslararası çalışma modellerinde karşılaşılabilecek sorunlara çözüm üretiyor.

Sunduğu ödeme seçenekleri sayesinde çalışanlara ek maliyetler çıkarmadan, herhangi bir para biriminde hızlı ve kolay bir şekilde para transferi yapılabilmesine olanak sağlayan platform, şirketlerin küresel yetenekleri bulundukları ülkenin hukuki altyapısıyla uyumlu olarak istihdam edebilmesi için yasal ortam oluşturuyor.

Dünya çapında 29 bin kullanıcıya ulaştı

Türkiye’de 4 bin aktif kullanıcısı bulunan freelance ve işverenleri tek çatıda buluşturan girişim, dünya çapında 29 bin kullanıcısına esnek ödeme ve istihdam hizmeti veriyor. 24 Ocak 2022’de Türkiye pazarında faaliyet göstermeye başlayan platform, 2023 itibariyle Güney Amerika ve Afrika’ya 2024’te ise Asya pazarına açılmayı hedefliyor.

Native Teams Hakkında

Jack Thorogood ve Alexandra Mitrevska tarafından Haziran 2021’de kurulan Native Teams, dünya çapında 30’dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Freelance çalışanlar ve işverenler için esnek ödeme ve bordro hizmeti veren platform, sunduğu yenilikçi finans ve İK altyapısı ile uzaktan veya uluslararası çalışırken karşılaşılabilecek sorunlara çözüm üretiyor.

Native Teams‘i anlattığımız ve girişimin neler yaptığını bahsettiğimiz yazımızı inceleyebilirsiniz.