Netflix, Nike Training Club ile fitness içerikleri yayınlamaya başlayacak

Netflix, 30 Aralık'tan itibaren platformunda Nike Training Club'dan Netflix aboneleri için birden çok dilde 30 saatlik içeriğe ve alıştırmalara yer verecek.
Netflix, Nike Training Club ile fitness içerikleri yayınlamaya başlayacak

Netflix, resmi olarak önümüzdeki hafta Nike Training Club ile fitness içeriği derslerini yayınlamaya başlayacağını duyurdu. Akış hizmeti, iki ayrı grupta toplam 30 saatlik egzersiz seansı olarak yayınlayacak. Tüm fitness seviyeleri için antrenmanlar içeren programlar, tüm Netflix planlarında birden çok dilde sunulacak.

İlk grup fitness dersleri 30 Aralık’ta, ikinci grup ise 2023’te başlayacak. Toplam 45 bölüm, aşağıdaki dersleri içerecek olan ilk grubun bir parçası olacak:

  • Kickstart Fitness with the Basics (13 bölüm)
  • Two Weeks to a Stronger Core (7 bölüm)
  • Fall in Love with Vinyasa Yoga (6 bölüm)
  • HIT & Strength with Tara (14 bölüm)
  • Feel-Good Fitness (6 bölüm)

Şirket, blog gönderisinde; “Kendinizi egzersiz yapmak için motive etmek her zaman için kolay olmayabilir, ancak vücudunuzdaki yanmayı hissetme ve ardından doğrudan en sevdiğiniz programlardan birine geçme seçeneğinin çekiciliğini unutmamak gerek. Şimdi tam olarak yapabileceğiniz şey bu” ifadelerini kullandı.

Netflix, ana faaliyet alanından farklı işler yapmaya başladı

Netflix’in bu son hamlesi, akış hizmetinin ana işi olan TV şovları ve dizilerinden ayrılmasının bir başka yolunu işaret ediyor. Geçtiğimiz yıl boyunca, şirketin Netflix Games’in piyasaya sürülmesiyle oyun dünyasına daldığı görülse de şimdi, akış hizmeti yerini fitness içeriğiyle test etmeye başladığından, ana faaliyet alanından başka sapmalar da oluşuyor. Ayrıca geçen yıl şirket, Headspace’ten farkındalık ve meditasyon içeriği de başlatmıştı.

Şirket, yakın zamanda getirdiği profil transferi özelliği ile hesap paylaşımlarını ortadan kaldırmayı hedeflemişti. Geçtiğimiz günlerde, artık hesabın şifresini paylaşmanın da yasal olmayacağına dair güncelleme yaptı.

Netflix Profil Transferi yazımızı link üzerinden inceleyebilirsiniz.

Netflix, ana faaliyet alanından farklı işler yapmaya başladı

Nike Training Club Nedir?

Nike Training Club uygulaması, Nike’ın sertifikalı eğitmenleri tarafından yönetilen kuvvet antrenmanı, yoga ve yüksek yoğunluklu antrenmanlar dahil olmak üzere tüm fitness seviyelerindeki kişiler için çeşitli seçenekler sunan bir uygulamadır.

Kaynak: TechCrunch