Panteon Akademi, ücretsiz eğitim programı başlatıyor!

Panteon Akademi'de donanımlı oyun geliştiriciler yetiştirme hedefiyle sektör profesyonelleri tarafından tasarlanan ücretsiz eğitim programı gerçekleştirilecek.
Panteon Akademi

2012 yılında mobil oyun oluşturma hedefiyle kurulan Panteon Games, kendisini oyun alanında yetiştirmek isteyen yazılım geliştiricilere yönelik ücretsiz bir eğitim programı başlatıyor. “Dünyayı Güzelleştir” bilinci oluşturmayı hedefleyen Panteon Games’in eğitim programına katılmak için sunulan üç şarttan birini gerçekleştirmek gerekiyor.

Akademiye katılmak için yapılması gereken seçenekler

  1. 5 sokak hayvanına mama ve su vererek, fotoğraflarını akademiye göndermek.
  2. 5 fidanı toprağa dikip, fotoğraflarını iletmek.
  3. Kızılay'a kan bağışı yapıp, bağış tarihçesini paylaşmak.

Panteon Akademi’nin eğitim programına başvurmak için son tarih 18 Eylül 2022.

Eğitim sürecinin ardından bitirme projesi yapılacak

Eğitime katılanlar, tamamı çevrimiçi gerçekleştirilecek 2 ay süreli eğitimlerde, eğitmenler eşliğinde bireysel projeler gerçekleştirecek. Bireysel eğitim süresinin sonunda kısa bir mülakat yapılacak. Programa, bu aşamada başarılı olan katılımcılarla devam edilecek. Katılımcılar 1 ay süre ile takım halinde çalışmalar yürüterek birlikte projeler geliştirecek. Eğitim süresi sonunda tüm katılımcılar, aldıkları eğitim doğrultusunda bitirme projesi gerçekleştirecek. Eğitim sonrasında, tüm katılımcılara geçirdikleri süreç ve gerçekleştirdikleri projeler ile ilgili mentörler tarafından geri bildirimler yapılarak, kişisel tavsiye ve yönlendirmelerde bulunulacak.

Panteon Akademi‘de gerçekleştirilecek eğitim boyunca kullanıcılar kendi bilgisayar ve donanımlarından yararlanacak ancak yazılımda kullanılacak Microsoft Visual Studio ve oyun motorunda kullanılacak Unity3D programları, süreç boyunca eğitim gören oyun geliştiricilere ücretsiz sağlanacak.