ParaPlus: Harcamaları tek noktada birleştiren uygulama

ParaPlus, kullanıcıların tüm banka hesaplarındaki işlemlerini tek bir uygulamaya taşımasına ve finansal işlemlerini görüntüleyip takip etmelerine fırsat tanıyor.
ParaPlus: Harcamaları tek noktada birleştiren uygulama

Alper Akcan‘ın Kurucu Ortağı olduğu ParaPlus, kullanıcıların farklı bankalarda bulunan kredi kartlarını tek noktadan takip etmesini ve gerçekleşen hesap işlerini bilmesini sağlıyor. Uygulama, Akbank, Garanti BBVA, Türkiye İş Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Bankası‘na bağlanabiliyor.

Kullanıcılar farklı bankalardaki tüm kartlarını bu uygulamaya yükleyerek hangi kartında ne kadar limit kaldığını ve yaklaşan kart borçlarını görüntüleyebiliyor. Uygulamada yer alan analiz sayfası sayesinde uygulama kullanıcıları, harcamalarını grafikte görerek her ay düzenli finansal takibini yapabiliyor.

Tüm bankaların indirim, puan ve taksit fırsatları ve bankaların kullanıcılara özel sunduğu avantajlar, kampanyalar bölümünden incelenebiliyor. Acil nakit ihtiyacı duyulan zamanda farklı bankalardaki krediler ParaPlus üzerinden incelenebiliyor. Aynı zamanda borç hatırlatma uyarıları da yaparak gereken zamanda gereken ödemeleri yapmayı unutmanın da önüne geçmiş oluyor.

paraplus özellikleri

Uygulama, iOS ve Android üzerinden indirilebiliyor ve üye olmak için cep telefonu ve güvenilir bir şifre belirleniyor. Telefona gelen onay koduyla hesap doğrulanıyor. Yeni kart eklemek için yeni kart ekle butonuna tıklanıyor, banka seçiliyor ve TCKN ile şifre girilerek gelen banka koduyla kart onaylanıyor ve kullanıma hazır hale geliyor.

ParaPlus bankadan kredi kartına ait bilgileri ve işlem geçmişini alıyor, kullanıcıların bankada ön onaylı kredisi varsa görüntülemesini sağlıyor ancak hiçbir işlem yapma yetkisi bulunmuyor. Uygulama, kredi kartlarına ait işlem geçmişini almak için her seferinde izin istiyor. Habersiz veya arka planda veri güncellemesi yapmıyor.

ParaPlus’ta veriler bulutta tutulmuyor, dolayısıyla bulut tabanlı yedekleme de yapılmıyor. ISO 27001 standartlarında çok katmanlı güvenlik bileşenleri ve gelişmiş şifreleme ile saklanıyor. ParaPlus tümüyle bağımsız bir uygulamadır. Uygulamanın veri paylaşım ortaklıkları veya reklam gelir sistemi bulunmuyor. Kişisel veriler hem KVKK hem GDPR ile uyumlu saklanıyor ve sadece kullanıcı izninle işleniyor.