Techpro Education ile IT sektörünün önde gelen yazılım şirketlerinde çalışmaya başlayın!

Data science alanında eğitim veren Dr. Fatih, çalıştığı Techpro Education şirketi ve Bootcampler hakkında merak edilenleri cevaplıyor.
Techpro Education ile IT sektörünün önde gelen yazılım şirketlerinde çalışmaya başlayın!

Girişimci Sohbetleri‘nin bu haftaki konuğu Dr. Fatih, Techpro Education‘da ne tür Bootcamplerin düzenlendiğini ve kurumları ile IT sektörünün bağlantısını ele alıyor.

Techpro Education nedir?

3 yılı aşkın süredir aktif olan ve kurucularının 4 üyeden oluştuğu Amerika merkezli Techpro Education, online IT eğitim şirketidir. 100’ü aşkın personelle ve 40’ı aşkın eğitmenle faaliyet gösteren ve Florida eyaleti tarafından tasdiklenmiş bir kurum olan Techpro Education, eğitim sonunda dünyanın her yerinde geçerli bir katılım belgesi sağlıyor.

Techpro Education’da ne tür bootcampler düzenleniyor?

Bootcamplerin sağladığı avantajlara değinen Dr. Fatih, “Bootcamp, teknolojik çağa ayak uydurmanın en verimli yöntemlerinden birisidir. Bootcamp, yüksek bir tempoyla çok kısa zamanda nitelikli çalışan kazandırmayı hedefleyen bir çalışma modelidir. Şirketimizde otomasyon mühendisliği ve geliştirici eğitimini Türkçe ve İngilizce dilinde yapmaktayız. Diğer eğitimimiz olan siber güvenlik eğitimimiz de oldukça revaçta çünkü günümüzde her şey siberle alakalı hale geldi. Veri bilimine de aynı şekilde ilgi var” açıklamasında bulundu.

Dr. Fatih, veri bilimiyle ilgili, “Veri, bu yüzyılın petrolü. Bu yüzyılda veriyi kim işleyebilirse zenginleşebilecek olan odur. ‘Dijital marketing’ alanını yakın zamanda eğitimimize ekleyeceğiz. Artık sosyal medyalar dahil her yerde karşımıza çıkan bir kavram” dedi.

Bu bootcamplere ayak uydurma ve uyumlu olup olmadıkları konusunda kararsız kalanlar için eğitimin ilk 3 haftası ücretsiz veriliyor. Ayrıca, verilen mentör desteği sayesinde öğrenciler motivasyonu yüksek şekilde sürece dair her adımı takip edebilecek.

Bootcamplerle başarılı eğitimlere imza attıklarını belirten Dr. Fatih, “Teknoloji şu anda Amerika’dan üretilip diğer ülkelere dağıtılıyor. Amerika, IT konusunda da oldukça gelişmiş bir teknoloji ülkesi. Bootcamp seçerken yeni versiyonları ve gelişmeleri takip edebilen, bu sektörün içinden olan eğitimcileri yakalamak önemlidir. Kurumumuzda çalışanlar da bu sektörün içinden donanımlı kişiler” ifadelerini kullandı.

3.000‘nin üstünde kişinin eğitim aldığı Techpro Education, IT eğitimleri aralarında dünyada ilk 20’de olmayı hedefliyor. Almanya ve İngiltere’de kurulan alt temsilciliklerle eğitimin ulaştırılmasında kolaylık sağlıyor.

Techpro Education ve düzenledikleri bootcampler hakkında detaylı bilgilere aşağıdaki videomuzdan ulaşabilirsiniz.