Young Executive Academy, gençler için teorik ve pratik eğitimi birleştiriyor

Young Executive Academy, doğru yetenekleri iş dünyasına hazırlamak için öğrencilerin eğitim hayatında aldıkları teorik eğitimi pratik eğitimlerle birleştirmeyi hedefliyor.
Young Executive Academy, gençler için teorik ve pratik eğitimi birleştiriyor

İnsan kaynakları şirketi Manpower’ın hazırladığı 2022 Yetenek Krizi Anketi’ne göre globaldeki her 7 şirketten 3‘ü istihdam açığını kapatmak için yetenekli çalışanlar bulmakta zorluk yaşıyor. Yine ankete göre, yetenek krizi, iş dünyasındaki son 16 yılın en büyük problemini oluşturuyor. Ankete göre işverenler çalışanlarda özgüven, güvenilirlik, esneklik, uyumluluk ve problem çözme yeteneği gibi özellikler arıyor. Çalışanların %81‘i ise becerilerini geliştirmek için şirketlerinden eğitim vermelerini ve istihdam edilebilirliği teşvik etmelerini bekliyor.

Bu sorundan yola çıkan Young Executive Academy, yetenekli genç yönetici adaylarının stratejik bakış açıları ve liderlik becerilerini geliştirmeyi, değişime ön ayak olan bireyleri iş dünyasına kazandırmayı hedefliyor. Akademi, öğrencilerin üniversitelerde aldıkları teorik eğitimi şirket yöneticilerinden aldıkları pratik eğitimlerle birleştirmelerini ve kariyer yolculuklarına ayrıcalıklı başlamalarını sağlıyor.

YEA Yönetici Ortağı Olcay Aksoy, üniversite öğrencileri ve mezunların katılabildiği akademinin, kariyer olanaklarında fırsat eşitliği sunduğunu ifade ediyor.

Aksoy, Young Executive Academy’nin sunduğu eğitim hakkında, “Günümüzde pek çok kurumsal şirket, işe alım süreçlerine ciddi bir emek, zaman ve maddi kaynak ayırıyor. Standart bir özgeçmiş ve sonrasında yapılan mülakatlar esas alınarak gerçekleştirilen işe alım süreçleri artık geçerliliğini yitirirken, bu durum ‘verimlilik' kavramının sorgulanmasına da neden oluyor. Bu noktada, öğrencilerin okul hayatı boyunca aldığı teorik eğitimleri, şirket yöneticilerinden aldıkları pratik ve uygulama odaklı eğitimlerle birleştirmesi, hem gençlerin kariyer yolunu açıyor hem de şirket yöneticilerine yeni yetenekleri keşfetme olanağı tanıyor. Yeni mezunlar bu sayede, iş olanaklarına erişimde fırsat eşitliğine sahip oluyor” dedi.  

Young Executive Academy, 370’ten fazla yerel ve global markaya eğitim veriyor

Olcay Aksoy, akademiye katılan gençlerin hem yerel hem de global arenadaki çok önemli markalarla bir araya geldiğini ve kariyer yolculuklarına bir adım önde başladıklarını ifade ederek şu ifadeleri kullandı: “Binlerce üniversite öğrencisi ve mezunun başvurduğu, başvurudan sonra sınavlara girerek katılım hakkı kazandığı Young Executive Academy’de, 370’ten fazla yerel ve global markanın, alanında uzman yöneticileri tarafından eğitimler veriliyor. Bu eğitimler ve iletişim ağı, katılımcılara yurt içi ve dışında çok önemli kariyer fırsatlarının kapılarını aralıyor. Akademimizin bünyesinde, ‘İnsan Kaynakları’, ‘Dijital Dönüşüm ve Büyük Veri’, ‘Girişimcilik’, ‘E-Ticaret’ ve ‘Influencer Marketing’ olmak üzere beş farklı eğitim sınıfı bulunuyor. Bu sınıflarda öğrenciler, haftada bir gün ve bir saat canlı olarak marka yöneticilerinden eğitim alıyor ve diledikleri soruları sorabiliyor. Eğitimler, bir sonraki haftanın dersi başlayana kadar dijital ortamda da takip edilebiliyor.”

450’yi aşkın yönetici 21.000 öğrenciye eğitim verdi

YEA’da, son beş yılda 21.00‘den fazla öğrencinin eğitim aldığını, farklı sektörlerden 450‘den fazla yöneticinin akademide eğitim verdiğini belirten Young Executive Academy Yönetici Ortağı Olcay Aksoy sözlerini şöyle tamamladı: “Şirketler üniversite öğrencileri ve yeni mezunları, artık standart özgeçmişler yerine yaratıcı projelerle ve bir araya gelerek keşfetmeye çalışıyor. Ardından genç yeteneklerin potansiyellerini keşfederek onlara yatırım yapıyor. YEA da, uyguladığı eğitim modeliyle tam olarak bu amaca hizmet ediyor. Akademi çatısı altında eğitim alan öğrenci ve mezunların %70’ten fazlası, eğitimler sırasında yaptıkları uygulamalar ve yöneticilerle kurdukları pozitif diyaloglar sayesinde staj yapma olanağı buldu, iş sahibi oldu. Bu oran artık CV ile işe girme döneminin sona erdiğini çok net bir şekilde gösteriyor. Bir ‘gençlik iletişimi’ ajansı olan BadiWorks çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Young Executive Academy olarak, hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz yenilikçi uygulamalarla hem gençlere önemli kariyer olanakları sunmaya hem de iş dünyasının nitelikli insan kaynağı ihtiyacına çözüm üretmeye devam edeceğiz.”