Aly Foods: Glütensiz cips ve tako ürünleri

Aksular Grup Şirketi olarak Çorum Organize Sanayi Bölgesi'ndeki üretim tesisinde gıda sektörüne giriş yapan Aly Foods markası, Tortilla ile başlayan hikayesine her gün yeni ürünler eklemeye devam ediyor.
Aly Foods: Glütensiz cips ve tako ürünleri

Ahmet Aksu‘nun Yönetim Kurulu Başkanı olduğu FritoLay markasının ardından kurulan Aly Foods, son teknoloji ile inşa edilmiş modern fabrikalarında hijyen ve sanitasyon kurallarını uygulayarak çevreye duyarlı ve lezzetli ürünler sunuyor. Yüksek kalitede ekipmanlarla ve hammaddelerle kalite standartlarını gözeterek el değmeden üretilen bu ürünler, glüten duyarlılığı olanlar için ürün portföylerini artırmayı hedefliyor.

Aly, 28.000 m2 alan üzerinde yer alan 3 fabrikalık üretim tesisinde tortilla, taco shells, pizza tabanı, yufka çeşitleri, hazır çorba, mantı, kadayıf, kurabiye ve tatlı çeşitleri üretimi yapıyor. Glütensiz gıda markası ayrıca, yeni ürünlerle portföyünü genişletmek için AR-GE çalışmalarına devam ediyor.

Üretimden paketlemeye her aşamada yüksek kalite ve güvenli gıda standartlarına göre hareket etmeyi hedefleyen Aly Foods, kaliteli üretim anlayışı ile BRC kalite sistemini aktif bir şekilde uyguluyor. Aynı zamanda, TSE, FDA ve HALAL belgelerine uygun, çevreye ve insan sağlığına duyarlı ürünler üretiyor.

Aly Foods, 80’e yakın ülkeye ihracat yapıyor

Aly, işletmeden işletmeye e-ticaret satış modelini uyguladığı B2B portalı ile otel, restoran ve kafe sektöründeki işletmelere de tüm ürünlerini fabrikadan aracısız, komisyonsuz satın alma imkanı sağlıyor ve bu konuda her geçen gün daha da geliştirip yaygınlaştırmayı hedefliyor. Ayrıca, yenilikçi bir anlayışla gıda sektörüne alışılmadık tatlar katma felsefesiyle, ürün portföyünü lezzetli ve sağlıklı ürünlerle günden güne büyütüyor.

İşletmelerin, B2B portalına vergi numaralarıyla üyelik oluşturması gerekiyor. Üyelik, vergi levhası takibi yaparak uygun görülmesi halinde onaylanıyor. Uygunsuzluk tespit edildiği takdirde kayıt oluşturulan telefon numarasından bilgi veriliyor. Üyelik talebinin onaylanmasının ardından işletme, ürünleri ve fiyatları görüntüleniyor. 80‘e yakın ülkeye ihracat yapan glütensiz gıda markası, 2019 yılında Türkiye’nin ilk ve taco shells üretim tesisini hizmete alarak ithal ürün bağımlılığını ortadan kaldırmayı hedefleyen çalışmalarda bulunuyor.

Online ve e-ticaret alışveriş seçeneği bulunan Aly, ürünlerinin bozuk, hasarlı olması veya yanlış gönderilmesi halinde değişim yapıyor. Visa, MasterCard, American Express kredi kartları ve DebitCard (Bankamatik Kartı) ile güvenle ödeme yapabilmek için sitenin tamamı 3D Secure sistemi ile korunuyor.

Bu girişim tam olarak ele aldığımız içerik konularını kapsamasa da Aly’nin büyüyen e-ticaret hacmi ve gelişen gıda pazarında temiz ve doğal yiyecekler üreterek glüten hassasiyeti olanları da düşünen yaklaşımı oldukça başarılı bir amaca imza atıyor.