Armut, İtalyan rakibi ProntoPro ile birleşiyor

Çevrimiçi hizmet platformu Armut, İtalyan rakibi ProntoPro ile birleşiyor.
Armut, İtalyan rakibi ProntoPro ile birleşiyor

Armut, çevrimiçi hizmet platformu olan İtalyan rakibi ProntoPro ile birleşerek, dört farklı markayla, Türkiye ve İtalya’nın yanı sıra faaliyet gösterdiği ülke sayısını aralarında Almanya, Avusturya, İspanya ve Fransa’nın bulunduğu 14 ülkeye çıkarıyor.

Armut Kurucu Ortağı Başak Taşpınar Değim, ProntoPro’yla birleşmesi sonucunda oluşan yeni şirketin 15 Milyon Euro yatırım aldığını belirtti. Aynı zamanda, birleşme öncesi ve sonrası Armut ve ProntoPro’nun toplamda 35 Milyon Euro yatırım çektiğini belirten Değim, son yatırımın büyümeyi hızlandırmak amacıyla kullanılacağını söyledi.

Şirket kurucuları Başak Taşpınar Değim ve Erol Değim, yeni şirketin kontrol hissesini elinde bulunduracak ve şirketin eş CEO’luk görevini üstlenecek. 22 farklı milletten toplam 206 çalışana ulaşacak yeni şirket, İstanbul ve Milano merkezlerinde işe alımlarla hızla büyümeye devam edecek.

Armut’un yeni şirketinin toplam hizmet veren sayısı 1,4 milyon olacak

Şirketin açıklamasına göre, çoğunluk hissesi ve yönetimi Armut’ta olacak yeni şirket, EMEA bölgesindeki lider yerel hizmet pazaryeri olmayı hedefliyor. Bugüne kadar iki şirket toplam 12 milyondan fazla müşteriye hizmet verirken, iki şirketin toplam hizmet veren sayısı da 1,4 milyona ulaşmış olacak.

ProntoPro’yla güçlerini birleştirme kararına dair konuşan Erol Değim ise, ürünlerine ve ekiplerine güvenlerinin her zaman çok yüksek olduğunun altını çizerek, “Başarımızın bizi böyle bir noktaya taşıyacağını biliyor, Avrupa’nın hizmet üssü olmayı arzuluyorduk” dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı