Porty: Kiralanabilir ve taşınabilir powerbank girişimi

Porty, günümüzde vazgeçilmez hale gelen akıllı telefonların, şarj sorunlarına çözüm olabilmek için hızlı ve kolay şarj imkanı sunan bir girişimdir.
Porty Nedir?

Her geçen gün artan akıllı telefon, akıllı saat, kablosuz kulaklık kullanım oranı, beraberinde getirdiği şarj problemi ile insanların endişe duymasına yol açıyor. Bu durum ister istemez insanların gün içinde yapacakları tüm etkinliklere yansıyor. Porty, bu en kritik zamanlarda insanların yardımına koşmayı hedefliyor.

5.000 mAh kapasiteye sahip taşınabilir şarj cihazlarındaki çok uçlu yapısıyla, Lightning, Type-C ve microUSB bağlantılarını sunarak, tüketicilerin yanlarında kablo taşımasına gerek kalmadan, hızlı ve kolay şarj imkanı sunmayı hedefliyor.

Porty, paylaşım ekonomisi modelini benimsiyor

Porty, paylaşım ekonomisi modelini benimseyen sürdürülebilir bir ürün tasarlamayı hedefliyor. Powerbank gibi satın alınan pek çok cihazın kolay bozulabilmesi ve pil ömrünün çabuk tükenmesi gibi sorunlara çözüm olma hedefiyle harekete geçen uygulama, kullanıcıların bu tarz ürünlere sahip olmak yerine onları, ihtiyaç duydukları zaman ödünç alarak paylaşım ekonomisine katkıda bulunmalarını istiyor.

Porty powerbank nasıl kiralanır?

Powerbank kiralayabilmek için App Store veya Google Play Store üzerinden uygulamayı telefona indirmek gerekiyor.

Kullanıcılar, uygulamayı indirdikten sonra üyelik oluşturabilir, üyelik tamamlandıktan sonra uygulama içerisinden rahatça kiralama noktalarını görebilir, kiralamak istenilen noktayı seçtikten sonra oluşturdukları QR kodla hızlıca kiralamayı başlatabilirler. İşlemleri bittiğinde aynı şekilde uygulamayı açarak, iade edecekleri istasyonu seçebilir, uygun istasyondaki boş alanlardan herhangi birine taşınabilir şarj cihazını yerleştirerek kullanımını sonlandırabilirler.

Porty'de ücretler ne kadar?

Taşınabilir şarj cihazlarının kullanım ücreti 30'ar dakikalık fiyatlandırma üzerinden belli oluyor. Uygulamayı kullanabilmek için ilk açılış ücreti (30 dakika) 5 TL, daha sonraki her 30 dakikalık kullanım için 3 TL ödemek gerekiyor. Günlük kullanım ücreti ise 20 TL. Ayrıca 4 gün içinde herhangi bir şarj istasyonuna bırakılmayan powerbank’ler için depozito ücreti olarak 150 TL kesiliyor.