Gaming İstanbul, oyun severlere kapılarını açıyor

Gaming İstanbul, oyunun her türünden hoşlananlara 16 - 18 Eylül arasında kapılarını açıyor.
Gaming İstanbul, oyun severlere kapılarını açıyor

Oyunun her türüyle ilgilenen amatör ve profesyonel yüzbinlerce kişiyi bir araya getirmeye hazırlanan Gaming İstanbul, 18 Eylül 2022’de sona erecek.

Prof. Dr. Kadir Toptaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğe katılacakları üç gün boyunca PC / konsol / mobil oyunlar, e-spor turnuvaları, yeni oyunların ilk gösterimleri, ünlü yayıncılar ve takipçi buluşmaları, donanım markalarının en yeni ürünleri, serbest geliştirici alanları ve jam’ler bekliyor.

Gaming İstanbul’da neler olacak?

2019 yılında 92.000 ziyaretçiyle dünyanın en büyük sekiz oyun etkinliğinden biri haline gelen Gaming İstanbul’da ziyaretçiler, etkinlik içindeki alışveriş alanı, FRP etkinlik alanı, cosplay alanı, retro oyun alanı, çocuk parkı ve serbest geliştirici alanına da giriş hakkına sahip olacak.

Gaming İstanbul'da neler olacak
Kaynak: Gaming İstanbul – Indie Alanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen, OGEM ve Medya AŞ. tarafından desteklenen etkinlikte, oyun sektörüne yönelik iş geliştirme etkinliği ve ekosistemi Indieway de yer alacak. Oyun profesyonelleri ve serbest oyun geliştiriciler, Indieway’de Gaming İstanbul çatısı altında buluşacak, üç gün boyunca konferans ve toplantılarda bir araya gelecek, yatırımcı ve iş geliştirme toplantılarına katılacak.

Açılış konuşmasını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yapacağı açıklanan etkinlikte, oyun ve genç kültürüne yönelik üretim yapan zanaatkarlar için özel bir alan var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda kurulan Gaming İstanbul Geek Culture alanında zanaatkarlar, el yapımı ürünlerini yaklaşık 100.000 ziyaretçi ile buluşturabilecek.

Yoğun talep üzerine büyütülen serbest geliştiricilere özel Indie Alanı sponsorluğunu üstlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin oyun geliştirme kuluçka merkezi OGEM, genç ekipler için farklı alanlarda etkinlikler düzenleyecek.

Etkinliğe dev oyunlar ve markalar katılacak!

Blockchain tabanlı rol yapma oyunu Rise Online, bu yılki etkinliğe katılarak ziyaretçilere özel sürprizler yapacak.

Aorus (Gigabyte), Red Bull, Unity, Aerosoft, Codeo, LG, Stargate, Bahçeşehir Üniversitesi Oyun İnkübasyon Merkezi BUG Lab TEKMER, Ancient Gears, Upgrade Entertainment, Wendigo Games, Gizala, Digigame Startup Studio, Zindhu, FRPNET, Enucuzoyun, Bestgameprice, Yuvamız İstanbul gibi marka ve oyunların yanı sıra Türkiye'nin jam etkinliği Mağara Jam de Gaming İstanbul’daki yerini alıyor.

Ancient Gears firması tarafından geliştirilen Sümer mitolojisi kökenli macera oyunu Adanath, demo versiyonuyla dünyada ilk defa Gaming İstanbul'da çıkacak.

Gaming İstanbul'un bu yıl marka yüzleri Pelin Baynazoğlu, Tuna Akşen, Can Sungur, Murat Sönmez, Alp Kocaman olacak.

En son 2019 yılında düzenlenen Gaming İstanbul, acaba bu sene nasıl olacak? 🤔