Beefull: Kiralık hızlı şarj hizmeti

Paylaşımlı kiralık hızlı şarj hizmeti Beefull, enerjiye ihtiyaç duyulan her yerde akıllı cihazlara ve elektrikli araçlara enerji sağlayan paylaşımlı enerji ağı girişimidir.
beefull paylaşımlı sarj ağı

Paylaşımlı enerji ağı sunan Beefull, paylaşımlı şarj istasyonu, paylaşımlı priz ve paylaşımlı elektrikli araç şarj istasyonlarını tek bir platformda birleştirerek kullanıcılarına hizmet sunuyor.

Paylaşımlı enerji ağı ne demek?

Gelişen teknoloji ile birlikte bu alandaki ihtiyaçlarımız hızla artıyor. Paylaşım ekonomisi, satın alacak kadar sık kullanmadığımız ancak anlık olarak ihtiyaç duyabildiğimiz, bu hizmet ve ürünleri de kiralayabildiğimiz bir sistemi ifade eder. Beefull ile kullanıcılar ihtiyaç duydukları her an telefon, tablet, kulaklık gibi akıllı cihazlarını paylaşımlı powerbanklerle; elektrikli araçlarını elektrikli araç şarj istasyonlarıyla kolay ve hızlıca sağlayabilecekler.

Beefull, paylaşımlı enerji ağı ile birlikte kafe, restoran, havalimanı, hastane, alışveriş merkezleri ve insanların sıklıkla kullandığı birçok alanda ihtiyaçlarına yönelik temiz enerjiye kolay ve hızlıca ulaşma imkanı sunmayı hedefliyor.

Beefull Kurucu Ortağı ve CEO'su Alper Terciyanlı ”Daha az bireysel tüketim, daha az atık, daha az karbon ayak izi ve daha sürdürülebilir bir gelecek için ürünlerimizi tasarladık. Paylaşımlı powerbank'lerimiz ile daha az kablo ve daha az pil atığını hedeflerken, elektrikli araç şarj istasyonlarımızla elektrikli araç kullanımını destekleyerek fosil yakıtlardan kaynaklı karbon salımını en aza indirmeyi hedefledik. Bugün Türkiye’de senede 20 milyon powerbank, 96 milyon şarj kablosu alınıyor. Bu kullanımları azaltmak, gereksiz alımları engellemek, fosil yakıt tüketimini azaltacak çözümleri oluşturmak ile sürdürülebilir bir gelecek yaratma hayalimiz.”

Beefull’u nasıl kullanabilirim?

Beefull’u kullanmak isteyen kullanıcılar, Google Play Store ve App Store üzeriden indirebilir, uygulamaya girip kaydını oluşturan kullanıcılar, ihtiyaçlarına yönelik hizmeti en yakın powerbank, elektrikli araç şarj istasyonu ya da paylaşımlı prizi harita üzerinden görüntüleyebilirler. QR kodunu okuttuktan sonra hizmeti başlatabilir, diledikleri zaman hizmeti sonlandırabilirler. Dileyen kullanıcılar paylaşımlı powerbank’leri harita üzerinden seçtikleri başka bir noktaya da bırakabilirler.

Beefull, EPDK’dan da elektrikli araç şarj ağı işletmeci lisansını yakın zamanda aldı

Elektrikli araçlar günden güne hayatımızın bir parçası olmaya devam ediyor. Bu noktada ihtiyaç duyulan şarj istasyonları büyük bir sorun haline gelebiliyor. Beefull, dinlenme tesisleri, petrol istasyonları, otel ve ihtiyaca yönelik alışveriş merkezlerinin otoparkında kullanılmak üzere elektrikli araç şarj istasyonları kurmak için harekete geçti. Lisans için EPDK'ya başvurarak gerekli onayları alan şirket, 2023 yılı sonuna kadar Türkiye genelinde 1.000 noktada elektrikli araç şarj istasyonları ile tüketicilere hizmet sunmayı planlıyor.

Beefull’un hedefi Türkiye’nin en büyük paylaşımlı enerji ağı olmak!

Terciyanlı, ”Hayalimiz, insanların enerjiye erişim kaygısı olmadan hayatlarını özgürce yaşamasını sağlamak. İlk etapta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Bursa, Çanakkale ve Bodrum ile Ankara Esenboğa Havalimanı'nda paylaşımlı şarj istasyonlarımızı kullanıcılarımızla buluşturduk. Yakın zamanda paylaşımlı prizlerimiz ve elektrikli araç şarj istasyonlarımızı da tüketicilerimizin hizmetine sunmuş olacağız.

Hedefimiz bu sene sonunda, bin noktada elektrikli araç şarj istasyonu, 3 bin noktada paylaşımlı powerbank istasyonu ve bin noktada da paylaşımlı prizlerimiz ile tüketiciye ihtiyaç duyduğu her an hizmet sunmak. 5 sene içerisinde Beefull'ün, Türkiye’de 10 milyon kişinin cebinde olan, arabasına, telefonuna, kulaklığına, bisiklet ve scooter’ına enerji sağlayan bir uygulama olmasını planlıyoruz. Bu yola çıkarken bizi en çok motive eden Beefull'ün geliştirdiği ürün ve hizmetlerin kısa zamanda küresel pazarlara açılması ve ülkemizin enerji alanındaki ilk unicorn teknoloji şirketi olması fikri oldu. Hedefimiz Beefull'ün 2023 sonunda Türkiye'nin en büyük paylaşımlı enerji ağı olması” dedi.