Jetconnect: Türkiye’nin çok kanallı online pazar yeri

Jetconnect, Türkiye'nin onlarca noktasındaki franchise Jetmarket şubesinden kullanıcıların market ihtiyaçlarını, esnaftan çarşı ihtiyaçlarını, su bayilerinden suyu, restoranlardan ise yiyecekleri kapıya getirme hizmeti veriyor.
Jetconnect: Türkiye'nin çok kanallı online pazar yeri

2019-2022 yılları arasında Dos Bilişim Endüstri AŞ. tarafından geliştirilmiş Jetconnect projesi, Türkiye’nin onlarca noktasındaki franchise Jetmarket şubelerinden market ihtiyaçlarını, esnaftan çarşı ihtiyaçlarını, su bayilerinden suyu, restoranlardan ise yiyecekleri kapıya getirme hizmeti veriyor.

Tüm sistemlerini herhangi bir kullanım ücreti veya yatırım gereksinimi olmadan esnafın kullanımına sunan Jetconnect, Jetmarket, Jetmarket Esnaf, Jetmarket Jeetsu, Jetmarket Mutfak ile aktif olarak tüm Türkiye’de çalışıyor.

İnternet sitesinden ve mobil uygulamasından erişilebilen projede, kapıda ödeme, yemek kartı ile ödeme vb. birçok seçenek bulunuyor. Jetconnect ekibi arasında marka kurucusu ve CEO'su Süleyman Doğan, Kirkor Varjabetyan, Ayşegül Topçuoğlu, Abdullah Düzgün, Yetvart Varjabetyan ve Oğuzhan Etiler bulunuyor.

Bu girişim, gerçekleştirdiği “Dijital Esnaf Hareketi” projesi kapsamında tüm Jetconnect hizmetlerinin ve çözüm ortaklarına ait ürün ve hizmetlerin tanıtılması, kobilerle, esnaf / ticaret oda ve birlik temsilcileriyle bir araya gelerek işletmelerini dijitale taşıyabilmeleri yönünde gerekli sunum ve destekleri vererek, esnafın dijitalleşerek kazançlarını arttırmalarını sağlıyor.

Jetpazaryeri’nde üretimi yapılan veya distribütörü olunan ürünleri platformdaki binlerce alıcıya sunarak anında işlemleri satışa dönüştürme amaçlanıyor. Kullanıcıların yüksek yatırımlar yapmasına gerek kalmadan, online ödeme altyapılı sistemler kullanıma sunuluyor. 10.000‘den fazla ürün datası, entegre e-ticaret platformu ve entegre kargo anlaşmalarıyla kolay sipariş yöntemi sunan Jetpazaryeri’ne internetten ve mobil uygulamadan ulaşılabiliyor.

Ayrıca Jetconnect’e bağlı Jetbee yeni nesil kurye sistemi ile Türkiye'nin binlerce mahallesindeki yaya, bisikletli, scooter'lı, motosikletli ve arabalı kuryeler her gün yüzlerce gönderiyi kullanıcılara teslim ediyor. Jetbee kurye sistemi ile yapılmış entegrasyon sayesinde kuryeler Jetconnect Partner uygulaması üzerinden kendilerine atanan dağıtım görevlerini yerine getirerek paket başı kazanç sağlayabiliyor. Freelance çalışma modeline yatkın Jetbee sisteminde kuryeler, herhangi bir işletmeye bağlı olmadan patronsuz olarak sisteme dahil olabiliyor ve esnaf kurye modeliyle kendi işlerinin sahibi olabiliyor.

jetbee kurye

Jetconnect nasıl kullanılır?

Kullanıcılar, uygulamaya üye olduktan sonra bulunduğu lokasyonu seçerek, onlara en yakın işletmeleri listeleyebiliyor. Ardından sipariş vermek istedikleri işletmeyi seçerek, işletme sayfasını görüntüleyebiliyor ve ihtiyaçları olan ürünleri sepete ekleyerek sepet oluşturabiliyor.

Online ödeme veya kapıda ödeme seçenekleriyle siparişlerini tamamlayan kullanıcılara, telefonlarına gelen SMS’teki takip linkiyle canlı olarak takip edebilme fırsatı sağlanıyor. Böylelikle, sipariş verme aşamasından son aşamaya kadar her şey, kullanıcıların kontrolü altında oluyor.

Jetconnect nasıl kullanılır?

3 yılın üzerindeki dijital market AR-GE çalışmaları sonucunda yeni nesil market hizmetini Türkiye’ye sunan Jetconnect, yeni bir işletme açmak veya mevcut işletmeleri Jetmarket konseptine eklemek isteyenlere bayilik hakkı tanıyor.