BinBin, Avrupalı Rakibi Go Sharing’i Satın Aldığını Duyurdu!

Ülkemizde oldukça popüler olan yerli mikromobilite şirketi Binbin, Avrupalı rakibi Go Sharing’in hisselerini satın aldığını duyurdu!

Ülkemizde oldukça popüler olan yerli mikromobilite şirketi Binbin, Avrupalı rakibi Go Sharing'in hisselerini satın aldığını duyurdu!

Günümüz dünyasında mikromobiliteye karşı olan ilgi ve talep her geçen gün artıyor. Yerli mikromobilite şirketi BinBin, Avrupalı rakibi Go Sharing'in hisselerini satın aldığını duyurdu. Hollanda merkezli Go Sharing Belçika, Avusturya, Almanya, İtalya ve Türkiye'de e-moped ve e-bisiklet hizmeti sunuyordu. BinBin hizmet verdiği ülke sayısını da arttırarak Avrupa' daki hedeflerini bir adım daha büyüterek Türkiye'deki en büyük mikromobilite şirketi oldu.

Bu hamlesiyle birlikte Türkiye'nin en büyük mikromobilite şirketi olan ve yurt dışında da hizmet veren BinBin, kullanıcılarına daha öncelerde Oyak Grup Sigorta ile yaptığı anlaşma ile birlikte Türkiye'de gerçekleşen sürüşlerini daha güvenli hale getirmek için işbirliğine gitmişlerdi.

Mevcut marka kimliği ve rengiyle yola devam edilecek

Konuya dair açıklama yapan BinBin CEO'su Kadir Abdik; "GO Sharing daha önce hizmet verdiği şehirlerde, mevcut marka kimliği ve rengi ile yoluna devam edecek. BinBin ve GO Sharing ekiplerinin sahip olduğu uzmanlık, bilgi birikimi ve deneyimin bir araya gelmesiyle her iki markamızla birlikte büyüme yolculuğumuzu çok daha güçlü ve sağlam şekilde sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Abdik; "Ulaşımda geleceğin mikromobilite çözümlerinde olduğu inancıyla 2019 yılında başladığımız yolculukta çok kısa sürede büyük mesafe kat ettik. Halihazırda BinBin markası altında 5 ülkede 21 şehirde 3 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet veriyoruz. Organik büyümemize, yeni ülkeleri ve yeni şehirleri ağımıza katarak devam etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunun yanında mikromobilite alanında Avrupa genelinde yaygın bir ağ oluşturmuş olan GO Sharing'in hisselerini devralarak Batı Avrupa'ya hızlı bir giriş yaptık…

Bu satın almanın ardından Türkiye'nin en büyük mikromobilite şirketi haline geliyoruz. Önümüzdeki dönemde de sürdürülebilir ve akıllı şehirlere katkıda bulunmak için çalışırken, operasyonel olarak Avrupa'da sahada olan ilk 5 mikromobilite şirketinden biri olma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz" dedi.