Datafirst: veri analizine özel pazar yeri girişimi

Datafirst, yazılımcıların geliştirdiği makine öğrenmesi çözümlerini kullanıcılarla buluşturarak, 3 - 6 ay gibi uzun süreler alan masraflı ve yorucu veri projelerini birkaç saat içerisinde makul ücretlerle çözümlemeyi hedefleyen bir girişimdir.
Datafirst, veri analizinde pazar yeri oluşturuyor

Veri analitiği, Quantum hesaplama, Quantum makine öğrenmesi, optimizasyon, görüntü işleme çözümlerinin rest servis ya da ön yüz aracılığı ile kullanıldığı pazar yeri olan uygulama, çözümleri kullanmak için kodlama bilgisine gerek olmadığını belirtiyor.

Datafirst nasıl kullanılır?

Müşteriler, kendine uygun olan uygulamayı Datafirst‘te bulunan araştırma kısmından veya ana sayfasından bularak istediği hizmetten yararlanabiliyorsunuz. Her uygulamada uygulamanın kimin tarafından geliştirildiği, ortalama başarı yüzdesi, kullanım talimat videosu ve ticket bazında fiyat bilgileri bulunuyor.

Her 1 ticket’ın 1$ olduğu uygulamada, yeni üyelik yapıldığı taktirde başlangıçta her bir kullanıcıya otomatik olarak 150 ticket yükleniyor. Yaptırılmak istenilen çözümlemeye göre ticket yüklemesi de site üzerinden gerçekleştirilebiliyor. İstenilen program tamamlandığı zaman kullanıcılar, verilen hizmeti e-posta adreslerinden görüntüleyebililiyor.