egaranti: Garanti süreçlerini tek bir yerde birleştiren girişim

egaranti, tüketicilerin garanti süreçlerini tek panelden kontrol etmeleri için, firmalara bulut tabanlı çözümler sunan web uygulamasıdır.
egaranti: Bulut tabanlı çözüm sunan web uygulaması

egaranti, Satış sonrası hizmetlerde, satın aldığı ürünün garanti belgesini veya servis fişini kaybeden tüketicilerin, uyuşmazlık söz konusu olduğunda mağduriyet yaşamalarına yönelik sorunu ortadan kaldırmak amacıyla bu firmaları uçtan uca güvenlikli yazılım çözümü ile tek çatı altında toplamayı hedefliyor.

egaranti ekibi, CEO Kamil Kınacı, Lead Software Developer Murat Terzioğlu, CMO Mehmet Sinan Peksoy, Backend Developer Oğuzhan Erçelik, CFO Faruk Yılmaz, Frontend Developer Umut Keskin, Growth Marketer Yağmur Güzelsoy, Test Engineer Intern Alihan Selimoğlu ve UI/UX Designer Eda Mutlu‘dan oluşuyor.

Web uygulaması, tüketicilerin garanti süreçlerini kontrol edebilmeleri için firmalara yazılım çözümü sağlıyor. Garanti süreçlerini tek hesaptan yöneten müşteriler, bu özelliğe ücretsiz erişim sağlayabiliyor. egaranti, tüketiciler için garanti belgelerini saklama alanı yaratıyor.

Tüketicilerin ürünlerine garantiyi, üretici veya ithalatçı firma sağlıyor. egaranti, satın alım sonrası bu süreci hem tüketici hem de firma adına dijital ortamda yönetilmesine olanak sağlıyor.

Onaylı ürünler, satın alımda, üretici veya ithalatçı firma tarafından egaranti.com üzerinden gerçekleştiriliyor. Onaysız ürünler ise, garanti belgesi ve fatura gibi belgelerin fotoğrafları çekilerek uygulamaya yükleniyor ve ihtiyaç anında ulaşılıyor.

onaylı ve onaysız ürünler

Firmalar, ürünlerin garanti süreçlerini takip edilebilmesini sağlayan panel ile birlikte sistem üzerinde satın alım sonrası ek garanti sunarak gelir elde edebiliyor. Web uygulamasının sahip olduğu Api tabanlı platformla, firmaların ekibi için uygulamayı çok daha basit hale getiriyor ve e-ticaret platformları ile sorunsuz bir şekilde bütünleşiyor.

Uygulama ayrıca, müşterilerin, garanti süreçlerini anlık takip edebilmeleri için satış sonrası iletişim eksikliğini minimize ederek müşteri memnuniyetini arttırıyor.

e-garanti tüketiciler ve firmalar için nasıl çalışır?

Tüketiciler, telefon numarası, e-posta adresi ile sisteme üye oluyor ve hesabını aktifleştiriyor. Tüm cihazlarını garanti, fatura belgesiyle onaysız ürünler kısmına kaydediyor. Satın alım sonrası, garanti süreçlerini yönetebilmeleri için egaranti, firmalarla anlaşmalara başlıyor.

Firmalar için de, menü kısmında yer alan, demo talep et sayfasından başvuru yapılması yeterli oluyor.

Firmalar ve tüketiciler arasında köprü görevi üstlenen egaranti’nin taraflar açısından kullanım kolaylığı ve ortak paydada birleştirici özelliği global çapta da büyüyebilecek bir girişim. Firmaların, ürünlerin tüm garanti süreçlerini uçtan uca takip edilmesini sağlayarak zaman tasarrufu da sağlıyor. Ekibini büyütmek isteyen web uygulamasıyla ilgili gelişmeleri heyecanla bekliyoruz. Ayrıca, egaranti’nin Startup Burada ile çıktığı yatırım turuna dair yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.