Peca: Online alışveriş kredisi aracı

Peca Teknoloji A.Ş, e-ticaret firmalarının ürün satarken müşterilerini kredilendirmesini sağlıyor. Firmalar, hızlı ve kolay bir entegrasyonla tek kanaldan Peca'yla anlaşmalı tüm bankaların kredilerini müşterilerine sunabiliyor.
Peca: Online alışveriş kredisi aracı

Peca, müşterilerin bankalarla sözleşme imzalamasına gerek kalmadan sözleşme imzalayarak kredilenme sağlıyor.

Kurucu ve CEO Samet Yıldırım‘ın geliştirdiği online alışveriş kredisi aracı, müşterileri kredi kartı limiti yetersizliği, ürüne özel kredi kartı taksitlendirilmesi yasaklanması veya taksit adedinin yeterli olmayışı ve vade farkından kurtarmayı hedefliyor. Aynı zamanda, satışları arttırmayı ve düşük komisyon oranıyla çalışmayı da sağlıyor.

Müşteriler, bankalardan teker teker hesap veya sanal POS açmadan tek banka hesabını araca tanımlayarak tüm bankalardan ödeme alabiliyor.

peca'nın sağladığı hizmetler

Peca nasıl kullanılıyor?

İlk olarak, online alışveriş kredisi aracı web sitesinin ödeme bölümüne entegre ediliyor. Müşteriler istedikleri ürünü sepete ekleyip ödeme adımına ilerliyor. Ardından, “Alışveriş kredisi”yle öde kısmından dilediği bankayı seçiyor ve bankanın mobil uygulamasına veya web sitesine yönlendiriliyor.

Kredi başvurusu yapan müşteri, onay çıkmasının ardından yeniden web sitesine dönüyor. Kredi tutarı, aynı gün içinde Peca'ya tanımlı hesabına aktarılıyor.

Müşterilerin kart limiti ve taksit yetersizliğine takılmadan işlemlerini gerçekleştirebilmesi, memnuniyet açısından da olumlu etkiler yaratıyor. Farklı bankaların online alışveriş kredilerini tek kanaldan entegre etmeyi sağlayan bu yapı, hem bankalar hem de müşterisini kredilendirmek isteyen e-ticaret firmaları için önemli değer önerileri taşıyor. Peca, bu noktada önemli bir online alışveriş kredisi aracı haline geliyor.