Finfree: Yeni nesil borsa yatırım platformu

Yatırımcılar tarafından kurulan Finfree, bireysel yatırımcıların finansal özgürlüklerini yaratarak kendi istekleri doğrultusunda kendi koşullarına göre yatırım yapmalarına olanak sağlayan ürünler yaratıyor.
Finfree: Yeni nesil borsa yatırım platformu

Senih Mete Dal ve Cem Ünüvar‘ın kurduğu Finfree, geleneksel finans endüstrisini değiştirerek bireysel yatırımcıların kendi başına karar verebildiği, profesyonel hareket edip finansal özgürlüğünü kazanabildiği bir forma sokmak için çalışıyor.

Finansın zor lisanını basitleştirme ve yatırım yapmayı mümkün kılma hedefiyle yola çıkan platform, modern araçlarla kolay bir şekilde doğru hisseleri seçme ve otomatik temel analiz araçlarını kullanabilme imkanı sağlıyor.

Yeni nesil finans girişimi, borsayı hiç bilmeyen kullanıcılar için Sanal Portföy imkanı ve ücretsiz yatırım eğitimi sunuyor, hisse seçme ve saatlerce değerlemeye çalışma dönemine son vererek dakikalar içinde hisse bulma imkanı sağlıyor, Takasbank ile portföy ve hisseleri devlet güvencesinde saklıyor ve yatırım faaliyetlerini ortak olduğu Gedik Yatırım ile sağlıyor.

Finfree Özellikleri

Google Play ve App Store üzerinden indirilen uygulama üzerinden birkaç dakika içinde istenilen şirkete yatırım yapılıyor, borsanın en iyi şirketleri görüntüleniyor, derin finans bilgisine ihtiyaç duymadan profesyonelce analiz yapılıyor ve portföy getirisi istenildiği zaman incelenerek dolar ile karşılaştırılıyor.

Profesyonel yatırımcıların kullandığı oranlar ve analizler otomatikleştirildiği için saatlerce oran hesaplama derdinden kurtararak temel analiz yapıyor. Ayrıca yatırımcılar, şirketlerinin büyümesini, fiyatını, karlılığını ve borçluluğunu anında öğrenebiliyor.

Yatırımcılar, akademi eğitimleri ile borsada nasıl yatırım yapabileceğini ve profesyonellerin nasıl şirket bulduğunu öğreniyor, kendilerine verilen 100.000 TL sanal portföy ile para kaybetme riski olmadan borsada işlem yapıyor, gelirlerini yükseltmeye çalışıyor ve Finfree yarışmalarında üstün performans göstererek para ödülü kazanıyor. Son olarak yatırımcılar, yatırım hesabı açarak diledikleri stratejileri uyguluyor.

Yatırımcılar platform üzerinden analiz, rapor ve eğitim içerikleri üreterek alternatif gelir kaynakları yaratıyor. Kendi özel içeriklerini ürettikleri bir abonelik sistemi oluşturarak abone yatırımcılara bu içerikleri paylaşıyor.

Finansal Analizlere Özel Yatırım Platformu Nasıl Çalışır?

Finansal Analizlere Özel Yatırım Platformu’na katılmak için yatırımcılar ilk olarak bir başvuru oluşturuyor ve Analist Programı detaylarını platform yetkilileriyle görüşüyor. Analiz, makale, rapor ve eğitim videolarını paylaşıp üretilen içerikten para kazanmaya başlıyor ve okunma / izlenme arttıkça sınırsız para kazanarak gelir modeline katkı sunuyor.

Finfree Fiyatları

Finfree Fiyatları

Platformda 3 adet üyelik şekli bulunuyor. Bu paketlerin içerikleri şöyle;

Ücretsiz paket: Türk hisselerine yatırım imkanı, Dolar bazlı portföy takibi, temel analiz oranları, Finfree Akademi, yatırım listeleri ve sanal portföy oluşturma seçenekleri bulunuyor.

Premium paket: Aylık 54,99 TL olan Premium pakette, ücretsiz özellikler ile birlikte, Türk hisselerine sınırsız erişim, Borsa İstanbul canlı veri, sektör ile karşılaştırma, sektörün en iyileri ve Finfree Komünite’ye sınırsız erişim seçenekleri bulunuyor.

Prime paket: Aylık 149,99 TL olan Prime pakette, ücretsiz özellikler ile birlikte, Amerikan hisselerine sınırsız erişim, Amerikan şirket karşılaştırmaları, Amerikan hisseleri temel analiz, yatırım listeleri ve temaları, Finfree Komünite’ye sınırsız erişim seçenekleri bulunuyor.