Globizi: Uçtan uca e-ihracat ekosistemi

Globizi, Türkiye’nin ilk uçtan uca e-ihracat ekosistemi olarak uluslararası pazarlara açılmak isteyen her büyüklükten işletmeye uçtan uca e-ihracat ve e-ticaret ekosistemiyle destek sunuyor.
Globizi: Uçtan uca e-ihracat ekosistemi

Globizi, 2021 yılında Cüneyt Erpolat tarafından şirketlerin e-ticaret ve e-ihracat alanlarında iş ortağı olarak, her ölçekteki işletmeyi uluslararası pazarlara açmak için kuruldu.

Türkiye’deki ihracatçı sayısının artırılmasına destek olmak üzere, işletmeler, KOBİ'ler ve ülke için katma değer yaratmayı amaçlıyor. Aynı zamanda, uluslararası pazarlara açılmak isteyen her büyüklükteki işletme için uçtan uca bir e-ihracat ekosistemi yaratmayı hedefliyor.

Şirketlere e-ticaret ve e-ihracat konularında danışmanlık veya eğitim sunmak yerine direkt onlar adına ihracat süreçlerini planlayan, kurgulayan ve işleten taraf olarak iş ortaklarının dış ticaret konusunda destekçi olan girişim, uçtan uca hizmet sunan bir e-ticaret eko sistemi içinde, hizmet sunduğu şirketlere net katma değer yaratıp, oluşan ek değerden tüm ilgili kesimlerin faydalandığı kazan-kazan iş modeli anlayışı taşıyor.

Globizi, KOBİ’lere e-ihracat için gerekli bütün hizmetleri sunuyor

Globizi, KOBİ’lere e-ihracata giriş, yeni pazarlara giriş, sadece gerçekleşen ticaret üzerinden alınan komisyon bedeli, uçtan uca süreç kontrolü, toplam maliyet tasarrufu, sıfır personel çalıştırma riski, hedefe yönelik pazarlama ve konusunda rakipsiz bir ekip konularında benzeri bulunmayan bir hizmet tahahhütünde bulunuyor.

Daha önce hiç ihracat yapmamış ve bu konuda uçtan uca destek ihtiyacı duyan tüm şirketler, e-ihracat sitelerine üye olan ancak verim alamamış tüm şirketler ve aktif ihracat yapan, yeni ülkelere açılarak ticaret ağını genişletmek isteyen tüm şirketler, bu girişimden yararlanabiliyor.

Globizi’nin sunduğu iş aşamaları şu şekilde:

  • Hazırlık Aşaması
  • Sözleşme
  • Ürün Kataloğu / Pazar Analizi
  • Platform Seçimi
  • Yapının Tanıtılması
  • Ekipler Arası Koordinasyon
  • Ürün Satışı ve Sonrası
Globizi Özellikleri

Globizi Özellikleri

Globizi, firmaya göre değişen öncelikli ve satış hacmi yüksek ürünlerin ve bu ürünlerin hedef pazarlarının ve aynı zamanda, kullanılması uygun olacak e-ticaret platformlarının seçimi, belirlenmiş olan platformlarda firma profilinin ürün fotoğrafları dahil tam, doğru ve eksiksiz olarak oluşturulması gibi özellikler sunuyor.

Ürünlerin görüntülenme, tıklanma ve talep sayılarının gözlemlenmesi, stok ve üretim seviyelerini de göz önüne alarak dijital pazarlama ile öne çıkarılması, anahtar kelime optimizasyonu, SEO ve ücretli reklam yönetimi konularında hizmetleri de sunuluyor. Satışa dönen taleplerin sözleşmeye dönüştürülmesi, para transferi, sigorta, ve denetleme hizmetlerinin organize edilmesi için çalışıyor ve taşıma ve iade durumlarına karşı çok uygun maliyetlerle sigorta ve yeniden satış hizmetleri opsiyonel olarak sunuluyor.

Aynı zamanda, taşıma sigortası, tekrar satılabilirlik, Escrow hesap işletimi (ara hesap ve ödeme güvenliği), ticaret sigortası, denetleme (belgelendirme ve doğrulama), ürün fotoğraflama, e-fatura ve P4P pazarlama alanlarında opsiyonel hizmetler de veriliyor.