Mobil oyun üreticisi Manc Games, Gem Digital Limited’den 50 milyon dolar yatırım aldı

Türkiye'de ve MENA bölgesinde ilgi gören ve birçok mobil oyuna imza atan Manc Games, Gem Digital Limited'den 50 milyon dolar yatırım alarak küresel firma olma hedefi için çalışmalarını hızlandırdı.
Mobil oyun üreticisi Manc Games, Gem Digital Limited'den 50 milyon dolar yatırım aldı

Metaverse ve blockchain teknolojisi ile uyumlu olacak şekilde oyun tasarlayan Manc Games, Gem Digital Limited‘den 50 milyon dolar yatırım aldı.

Piyasaya sürdüğü üç mobil oyunu 3 milyon indirmeyi aşan Manc Games, oyun içi tokeni olan Mancium ile yeni nesil halka açık bir blockchain ağı oluşturmayı hedefliyor. Uygulama içi satın alımlar, özel oyun içi etkinlikler ve Manc Academy’i desteklemede Mancium Token kullanılıyor.

Manc CEO’su ve kurucusu Halit Emre Aydın; “GEM’in işbirliği, Manc’ı küresel bir oyun şirketi olmaya bir adım daha yaklaştıracak. Sadece mobil oyun uygulaması sektöründe değil, bütün oyun ekosisteminde küresel bir firma olma hedefimize bir adım daha yaklaştık” dedi.

Halit Emre Aydın, Manc Games için daha geniş kullanım ağına ve büyük kitlelere ulaşmayı planladıklarını belirtti. Aydın, “Tüm bunlara ek olarak, yakın gelecekte piyasaya sürülecek Manc oyunlarının Meta sürümlerinde de Mancium Token ile benzersiz özelliklere ve yeteneklere sahip olacak. Yeni yatırım, halihazırda 10 merkezi borsada listelenen tokenımızı daha yaygın hale gelmesinde önemli bir kilometre taşı olacak” açıklamalarında bulundu.

Manc Games Hakkında

Türkiye’de ve MENA bölgesinde büyüyen bir girişim olan Manc, mobil oyunlarıyla Metaverse ve blockchain teknolojisi ile uyumlu olacak şekilde diğer projelerle uyarlıyor. Oyunları 23 ülkede milyonlarca kullanıcı tarafından indirilen ve 2023 yılına kadar toplamda 25 milyondan fazla indirme hedefi bulunan girişim, 101 Muhabbet, Okey Muhabbet, Rummikub ve Miskett isimli oyunları tasarladı.

Gem Digital Limited Hakkında

Dijital varlık yatırım firması olan ve küresel olarak 30‘dan fazla CEX ve DEX’te listelenen yardımcı tokenlere aktif olarak kaynak sağlayan GEM Digital Limited, Paris, New York ve Bahamalar’da ofisleri bulunan 3,4 milyar dolarlık alternatif bir yatırım grubudur.

72 ülkede 530‘dan fazla işlem tamamlayan ve her yatırım aracının farklı bir operasyonel kontrol derecesi, riske göre ayarlanmış getirisi ve likidite profili olan Gem Digital Limited, fon ve yatırım araçları ailesi, GEM ve ortaklarına küçük-orta ölçekli sermaye yönetimi satın alma, kamu hisse senetlerinde özel yatırımlar ve belirli girişim yatırımlarına fırsat kazanma olanağı sağlıyor.